XXVII Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach

• 28 marca 2022

W piątek 18 marca 2022 rozpoczęły się XXVII Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach. Uczniowie naszej szkoły z kierunku mechanizacji rolnictwa chętnie przyjeżdżają na targi Agrotech. Jednym z wydarzeń Agroetchu Kielce było 75 lat marki Steyr. Z tej okazji firma przywiozła do Kielce nowoczesny traktor Konzept, wyposażony
w modułowy hybrydowy napęd elektryczny, złożony z silnika spalinowego, generatora i kilku silników elektrycznych. Dealer marki zapewnia, że pojazd jest nie tylko kompaktowy
i gwarantuje operatorowi świetną widoczność, ale przy tym jest także wydajny w polu i na drodze. W halach Targów Kielce można było zobaczyć maszyny od polskich i zagranicznych producentów, w tym m.in.:

• ciągniki,
  • kombajny zbożowe,
  • ładowarki rolnicze,
  • wozy paszowe,
  • siewniki,
  • opryskiwacze,
  • maszyny uprawowe,
  • rozrzutniki obornika,
  • przyczepy rolnicze.

Dopełnieniem oferty są także dystrybutorzy części do maszyn rolniczych, a także serwisanci sprzętu. Każdy z uczestników na pewno znalazł coś dla siebie. Z naszej szkoły w zwiedzaniu targów brały udział klasy: 3BTR, 2BT, 1BT, 3BB,2BB, 1BB. Organizację wyjazdu i opiekę nad uczniami sprawowali Grzegorz Leszczyński, Stanisław Galiński i Tadeusz Świerczyński.