2015-1-PL01-KA102-014935 – TECHNIKU WETERYNARII

Informacja o naborze

Rozpoczęcie procesu rekrutacji uczniów technikum weterynarii na zagraniczny staż zawodowy w terminie od 22.02. do 04.03.2016 roku w ośrodku DEULA Nienburg

W ramach projektu POWER 2015-1-PL01-KA102-014935 pt. „Ochrona zasobów środowiska przyrodniczego ważnym aspektem podczas podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej przez absolwentów szkoły agrotechnicznej” odbędzie się dwutygodniowy zagraniczny staż zawodowy.

Zainteresowani uczniowie proszeni są o pobranie załączonej ankiety i wypełnienie jej w formie elektronicznej do dnia 5 stycznia 2016 roku. i przekazanie p. Emilii Zamkowskiej. Średnią ocen za I semestr roku szkolnego 2015/2016 oraz ocenę z zachowania i liczbę godzin opuszczonych i usprawiedliwionych proszę wpisać na podstawie klasyfikacji śródrocznej z dziennika. Wychowawca lub opiekun zajęć praktycznych ma potwierdzić zgodność tych danych z dziennikiem swoim odręcznym podpisem. Proszę uważnie wpisać swoje dane kontaktowe, ponieważ w razie zakwalifikowania się na podstawie ankiety uzupełniane będą dalsze dokumenty projektowe. Uzasadnienie chęci uczestnictwa w projekcie odgrywa również istotną rolę w rekrutacji.

Spośród chętnych uczniów komisja wybierze takie osoby, które przejawiają duże zainteresowanie zagadnieniami związanymi z dziedziną weterynarii, osiągają dobre wyniki w nauce, wyróżniają się swoim zachowaniem, aktywnie działają na rzecz szkoły, a także potrafią porozumieć się w języku niemieckim.

Lista uczestników

LISTA UCZESTNIKÓW PROJEKTU nr 2015-1-PL01-KA102-014935 – 1 grupa zakwalifikowanych w ramach Projektu Ochrona zasobów środowiska przyrodniczego ważnym aspektem podczas podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej przez absolwentów szkoły agrotechnicznej.

Lista główna

Lp. Nazwisko Imię Klasa Pkt.
1 Batorska Małgorzata 2tw 26

19 Zasada Karina 3tw 21
20 Wasilewski Eryk 3tw 20

Sprawozdanie z wyjazdu

W ramach projektu edukacyjnego POWER na zasadach ERASMUS+ 2015-1-PL01-KA102-014935 pt. „Ochrona zasobów środowiska przyrodniczego ważnym aspektem podczas podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej przez absolwentów szkoły agrotechnicznej” pierwsza z czterech zaplanowanych grup uczniów naszej szkoły odbyła staż w ośrodku kształcenia zawodowego w DEULA Nienburg w Dolnej Saksonii w Niemczech.

Od 22 lutego do 4 marca 2016 roku grupa 18 uczniów technikum weterynarii doskonaliła swoje umiejętności zawodowe w DEULA oraz w instytucjach i gospodarstwach współpracujących z tym ośrodkiem.

Uczniowie w czasie stażu:

• nabywali umiejętności przestrzegania zasad BHP zgodnych z prawem europejskim podczas prac wykonywanych przy opiece nad zwierzętami domowymi,
  • wykonywali zabiegi pielęgnacyjno-lecznicze u zwierząt gospodarskich,
  • określali warunki dobrostanu zwierząt,
  • charakteryzowali uwarunkowania ekologicznego chowu zwierząt,
  • przygotowywali nasienie do inseminacji,
  • rozpoznawali i oceniali pokrój różnych gatunków zwierząt,
  • obsługiwali maszyny i urządzenia stosowane w produkcji zwierzęcej i weterynarii,
  • obsługiwali dojarnię i wykonywali udój,
  • poznawali możliwość odzysku ciepła podczas chłodzenia mleka,
  • rozpoznawali i oceniali jakość pasz dla różnych gatunków zwierząt
  • doskonalili umiejętności rozpoznawania różnych rodzajów odpadów weterynaryjnych i ich recyclingu,
  • poznawali systemy przechowywania i wykorzystania odchodów zwierząt,
  • analizowali funkcjonowanie firm na rynku niemieckim.

W czasie wolnym uczniowie zwiedzili miasteczko Nienburg nad rzeką Weser, a w nim m.in. muzeum policyjne z legendarną świnią tropiącą narkotyki oraz malownicze miasta Hanower (niem. Hannover) i Brema (niem. Bremen). Zwiedzili neogotycki zamek książąt hanowerskich Marienburg na stoku Góry Marii, przypominający bajkowy zamek Neuschwanstein w Bawarii a także miasteczko koncernu Volkswagen Autostadt w Wolfsburgu.

Uczniowie po ukończeniu stażu otrzymali europejski dokument EUROPASS Mobilność potwierdzający zdobyte kompetencje zawodowe. Otrzymali również certyfikat od partnera niemieckiego potwierdzający nabyte przez nich umiejętności zawodowe oraz zaświadczenie z ZSAiGŻ w Radomiu o odbyciu stażu. Należy podkreślić, że wszystko to możliwe jest dzięki środkom z UE!

Zachęcamy do obejrzenia prezentacji ze stażu tej grupy!

E. Zamkowska

Zdjęcia/Prezentacja