Zespół Szkół
Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Władysława Stanisława Reymonta

Uczniowie klas 4 tm i 3 zm uczestniczyli w ciekawym spotkaniu z Maciejem Ofatem, który ukończył nasze Technikum Mechanizacji Rolnictwa, a następnie studia na Wydziale Mechanicznym na radomskiej uczelni.

Obecnie Maciej pracuje w firmie Popielski PPHU, która od 1978 roku zajmuje się produkcją wyrobów z metalu. Procesy technologiczne obróbki metalu wykonuje się tam w oparciu o najnowsze, światowe techniki przetwarzania m.in. za pomocą wycinarki laserowej, wodnej, pras krawędziowych CNC, obrabiarek CNC spełniających wszystkie wymagania w zakresie współczesnych rozwiązań techniki. Proces produkcyjny przedsiębiorstwa obejmuje różnego rodzaju elementy ze stali czarnej, nierdzewnej, kwasoodpornej oraz aluminium..

Maciej opowiadał o tym, jak trafił do firmy i czym się w niej zajmuje. Zachęcał do jej odwiedzenia I zaofiarował swoją pomoc w poznaniu produkcji. Doświadczeni pracownicy firmy są gotowi pomóc młodym w zdobywaniu nowych umiejętności i podnoszeniu kwalifikacji.

Maciej zachęcał do zainteresowania się ofertą pracy tej firmy.

Uczniowie z uwagą słuchali wypowiedzi, zadawali pytania i wzięli wizytówki w celu umówienia się na spotkanie w firmie pod opieką Maćka. Nie zabrakło wspomnień z lat szkolnych I wspólnych żartów.

Miło nam, że Maciej dobrze wspomina szkołę i nauczycieli, że widzi w naszych uczniach przyszłych pracowników firmy o uznanej pozycji na rynku.

 

Maria Pajestka

W dniach 23,24 stycznia 2020r. w ramach współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy naszą szkołę odwiedził doradca zawodowy. Tematem zajęć były usługi i instrumenty rynku pracy realizowane w Powiatowym Urzędzie Pracy. Klasy czwarte zostały poinformowane jaka jest obecna sytuacja na rynku pracy.  Osoby bezrobotne lub inne uprawnione, które chcą zdobyć, zmienić lub uzupełnić kwalifikacje zawodowe mogą skorzystać ze szkoleń grupowych lub indywidualnych, pożyczek na sfinansowanie kosztów szkolenia. Poinformowano także o zawodach deficytowych i nadwyżkowych w regionie radomskim, a także jakie są zawody przyszłości.

 

 

 

 

Skip to content