Zespół Szkół
Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Władysława Stanisława Reymonta

Podpisanie umów na staż zawodowy

DSC 4705W środę 7 października odbyło się spotkanie z grupą uczniów technikum mechanizacji rolnictwa i ich rodzicami. W czasie spotkania zostały podpisane umowy, na podstawie, których kolejna grupa młodzieży będzie mogła odbyć staż zawodowy w Niemczech. Jest to już ostatnia grupa realizująca projekt: Zagraniczny staż zawodowy szansą dla absolwentów szkoły agrotechnicznej na sukces na lokalnym rynku pracy. Przypominamy, że wyjazd odbywa się w ramach Programu ERASMUS PLUS.Staż będzie trwał 2 tygodnie i będzie realizowany w Dolnej Saksonii w ośrodku szkolenia zawodowego DEULA w miejscowości Nienburg. Całkowity koszt stażu jest pokrywany ze środków UE. Wyjazd nastąpi w niedzielę 11 października. Nad stażystami opiekę będzie sprawować dwoje nauczycieli: Emilia Zamkowska i Tomasz Jagiełło.

Ponieważ kolejny projekt naszej szkoły zyskał aprobatę Narodowej Agencji zarządzającej Programem ERASUS PLUS, informujemy, że odbędą się kolejne wyjazdy grup naszych uczniów do Niemiec. Tym razem w stażach będą uczestniczyć uczniowie ze wszystkich zawodów kształconych w naszej szkole. Jak zwykle największe szanse w zakwalifikowaniu się na staż będą mieli ci uczniowie, którzy osiągną jak najlepsze wyniki w uczeniu się i w stopniu zadowalającym opanują język niemiecki.

Lista uczniów technikum mechanizacji udających się na staż zawodowy

ŁYŻWIŃSKI Jacek 4tmk
PIROSZ Dominik 4tmk
ŚLIZAK Mariusz 4tmk
WASIAK Dawid 4tmk
PISZCZEK Łukasz 4tmk
DUŚ Robert 3tm
DOBRASIEWICZ Sebastian 3tm
GRYZ Mateusz 3tm
MINDA Artur 3tm
JANOWSKI Kamil 3tm
KRZOSEK Michał 3tm
TOKARSKI Wojciech 3tm
BONIECKI Damian 3tm
BORKOWSKI Patryk 2tm
CHMIELEWSKI Hubert 2tm
CHOJNACKI Damian 2tm
SOBÓL Piotr 2tm
KRZESIŃSKI Rafał 2tm

Mechanizatorzy wrócili ze stażu zawodowego!

niemcy1Staż odbył się w Niemczech, w landzie Dolna Saksonia, w miejscowości Nienburg. Znajduje się tam DEULA – ośrodek doskonalenia zawodowego, z którym nasza szkoła w ramach unijnego programu Erasmus Plus realizuje projekt pod tytułem:„Zagraniczny staż zawodowy szansą dla absolwentów szkoły agrotechnicznej na sukces na lokalnym rynku pracy”. Staż odbył się w dniach od 12 do 24 października. Uczestniczyła w nim grupa 18 uczniów uczęszczających do technikum mechanizacji rolnictwa. Uczniowie podczas stażu doskonalili swoje umiejętności zawodowe związane z obsługą i użytkowaniem nowoczesnych ciągników i maszyn rolniczych, a także wózków widłowych, ładowaczy, pił i kos spalinowych. W ramach stażu odbyły się również wycieczki zawodowe. Stażyści poznali linie produkcyjne firm: Class i Volkswagen, a w czasie pokazów polowych obserwowali pracę nowoczesnych maszyn do zbioru okopowych firmy Grimme. W ramach czasu wolnego uczniowie zwiedzili zamek w Marienbergu, a także miasta: Hanower, Hildesheim, Celle oraz Hamburg. Cały projekt w całości został sfinansowany ze środków UE.

Skip to content