Wycieczka dydaktyczna

• 27 września 2022

Uczniowie technikum weterynarii, architektury krajobrazu oraz żywienia i usług gastronomicznych ZSCKR w Radomiu dnia 21 września 2022r. byli na wycieczce dydaktycznej w Lublinie. Uczniowie zapoznali się z historią miasta, zwiedzili malowniczą starówkę oraz mieli możliwość spróbowania specjalności lubelskiej – „cebularza”.

Szczególnie intersującym punktem programu wycieczki było spotkanie z wykładowcami na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych na Wydziale Nauk o Żywności i Biotechnologii m.in.: oznaczali witaminę C w różnych produktach, rozdzielali składniki metodą chromatografii, wykrywali białko w produktach, badali wpływ metalu ciężkiego kadmu na komórki nerwowe mózgu oraz wyliczali BMI oraz zapotrzebowanie kaloryczne. Na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej zwiedzili prosektorium oraz muzeum.

Po zajęciach na Uniwersytecie Przyrodniczym udali się na pokazy chemiczne, zorganizowane przez Wydział Chemii UMCS.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wyjazdu.