Wizyta powiatowego lekarza weterynarii w Radomiu

• 10 października 2023
Dzisiaj na zajęciach praktycznych gościliśmy lek. wet. Agnieszkę Mazan zastępcę powiatowego lekarza weterynarii w Radomiu. Uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób choroba afrykańskiego pomoru świń pojawiła się w Polsce, jak wygląda procedura postępowania przy podejrzeniu i po potwierdzeniu ogniska choroby. Jakie są najczęstsze wektory zawleczenia choroby do gospodarstw. Młodzież miała szansę poszerzenia wiedzy z zakresu dochodzenia epizootycznego oraz bioasekuracji na gospodarstwach trzody chlewnej. Pani Agnieszka opowiedziała także o pracy w Inspekcji Weterynaryjnej, jej zaletach , a także problemach z jakimi musi się mierzyć. Uczniowie wykazali zainteresowanie pracą jako inspektor weterynaryjny.
Bardzo dziękujemy Pani Agnieszce za znalezienie czasu na podzielenie się swoją ogromną i fachową wiedzą oraz liczymy na kolejne spotkania w przyszłości.