Zajęcia w gabinecie weterynaryjnym „Zielony Szpitalik”

• 3 października 2023

Dzisiaj uczniowie technikum weterynarii już od samego rana uczestniczyli w zajęciach terenowych, które odbyły się w gabinecie weterynaryjnym „Zielony Szpitalik”. Młodzież brała udział w opatrywaniu ran, osłuchiwaniu serca oraz płuc. Dowiedzieli się także jakie metody fizjoterapii są stosowane w gabinecie i dlaczego. Poznali urządzenia niezbędne do przeprowadzenia znieczulenia wziewnego oraz jak pacjenta przygotować do tego typu znieczuleń. Uczniowie mogli przekonać się jak wygląda praca technika weterynarii oraz czego oczekuje pracodawca od potencjalnego kandydata na to stanowisko.

Bardzo dziękujemy Pani menedżer oraz właścicielce gabinetu za możliwość poszerzania wiedzy i umiejętności weterynaryjnych oraz za chęć współpracy w przyszłości.