Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023-2024.

• 21 czerwca 2024

Zakończenie roku szkolnego 2023-2024 było wyjątkowe, ponieważ zaszczycili nas swoją obecnością szczególni goście, a byli to: Pan Michał Starnawski z Departamentu Komunikacji i Promocji w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, prof. dr hab. inż. Andrzej Puchalski – Dziekan Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu Radomskiego, emerytowani nauczyciele, pracownicy, absolwenci, sponsorzy oraz media.

Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i zaśpiewaniu hymnu państwowego, jako pierwszy zabrał głos gospodarz dzisiejszego spotkania – Dyrektor Szkoły – Pan Paweł Frankowicz. W swoim przemówieniu – po przywitaniu wszystkich wymienionych gości, wskazał na liczne sukcesy, inwestycje, remonty, jakie zostały poczynione w szkole w mijającym roku szkolnym.

Następnie głos zabrał nasz szczególny gość – Pan Michał Starnawski, który odczytał list Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Pana Czesława Siekierskiego. Minister złożył nam serdeczne życzenia i gratulacje.

Piękne przemówienie wygłosił również nasz kolejny wspaniały gość –  Prof. dr hab. inż. Andrzej Puchalski – Dziekan Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu Radomskiego. Pan profesor zachęcał do kontynuowania nauki na radomskiej uczelni. Mówił o badaniach, jakie prowadzi Wydział Mechaniczny, a także o sukcesach swojej jednostki.

Następnymi prelegentami byli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Młodzież wyraziła podziękowanie dla Dyrekcji, Kierownictwa, Grona Pedagogicznego, wszystkich Pracowników Szkoły, bowiem cały zespół dbał o ich dobrostan i bezpieczeństwo. Uczniowie wręczyli kwiaty wymienionym osobom.

Nastał czas na ogłoszenie nagród i wyróżnień. Wychowawcy poszczególnych klas oraz nauczyciele wychowania fizycznego wręczyli uczniom nagrody za świadectwa z czerwonym paskiem, za szczególne osiągniecia na rzecz szkoły i zwycięstwa w zawodach sportowych.

Po krótkiej części artystycznej, Dyrektor Szkoły – Pan Paweł Frankowicz, podziękował wszystkim za przybycie oraz wyraził słowa wdzięczności organizatorom dzisiejszej uroczystości. Po wyprowadzeniu pocztu sztandarowego, uczniowie wraz z wychowawcami udali się do sal lekcyjnych na spotkania, gdzie otrzymali świadectwa promocyjne.

Reasumując, ten mijający rok szkolny obfitował w wiele sukcesów, jakie odnieśli nasi uczniowie, a także nauczyciele – opiekunowie młodzieży podczas konkursów zawodowych i przedmiotowych. Ponadto było mnóstwo nagród i świadectw z czerwonym paskiem dla młodzieży. Wszyscy pracownicy szkoły sprostali wielu trudnym wyzwaniom i zadaniom. Dołożyli wielu starań, aby nasza placówka funkcjonowała jak najlepiej, aby każdy czuł się u nas tak dobrze, jak w domu.

Do zobaczenia we wrześniu! Miłych i bezpiecznych wakacji!