Olimpiada „Polska wieś w Europie”

• 6 kwietnia 2022

W dniach 31.03. – 01.04. Adrian Śmielak z klasy 3H4T, Barłomiej Łagoda z klasy 3L4aT oraz Vitalii Udalovz klasy 3B4aT wzięli udział w półfinale olimpiady ,,Polska wieś w Europie”, który odbył się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej.

W pierwszym dniu spotkania uczestnicy wzięli udział w warsztatach  CoFE (Konferencja w sprawie przyszłości Europy) prowadzonymi przez moderatorów Team Europe z ramienia Komisji Europejskiej. Nasi uczniowie czynnie zaangażowali się w dyskusje nad możliwością rozszerzenia Unii Europejskiej, zastanawiano się również nad korzyściami jakie daje  członkostwo w Unii  polskiemu rolnictwu.

Organizatorzy olimpiady nie zapomnieli o zapewnieniu dodatkowych atrakcji, jedną z nich było zwiedzenie Zabytkowej Kopalni Kredy w Chełmie, która przyciąga turystów z Polski i zagranicy.

W drugim dniu nasza drużyna rywalizowała na poziomie regionalnym z koleżankami i kolegami z jedenastu szkół resortowych. Chociaż nie udało nam się zakwalifikować do ogólnopolskiego etapu olimpiady, to udział w wydarzeniu jest inspiracją do podjęcia działań związanych z działalnością Unii Europejskiej w naszej szkole.

Luiza Mordak -Pońska