Jasełka i korowód kolędników w Radomskim Centrum Onkologii

• 16 grudnia 2022

Od kilku lat młodzież i nauczyciele naszej szkoły idą na spotkanie przed Świętami Bożego Narodzenia do Radomskiego Centrum Onkologii. Tak było i teraz, ponieważ w dniu 15 grudnia 2022 roku młodzież z klas 1HT, 1PTa, 1PTb, 4HT i nauczyciele: Pani Iwona Biel, Pani Marzena Borowska i Pani Katarzyna Madej, udali się do Radomskiego Centrum Onkologii z jasełkami i kolędami.

Pacjenci i pracownicy szpitala obejrzeli jasełka i wysłuchali kolęd w wykonaniu naszej młodzieży. Chętnie włączyli się do wspólnego kolędowania. Występ uczniów nagrodzili gromkimi brawami. Nie zabrakło też łez i wzruszeń, a także ciepłych słów skierowanych do nas wszystkich. Pani Katarzyna Madej złożyła życzenia świąteczne zgromadzonym w sali konferencyjnej pacjentom i pracownikom Radomskiego Centrum Onkologii. Mottem przewodnim życzeń Pani katechetki były słowa św. Jana Pawła II: „Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną drogą i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń”.

Po słodkim poczęstunku młodzież z nauczycielami kolędowała na korytarzach oddziałów, przy salach tych pacjentów, którzy ze względów zdrowotnych nie mogli opuścić łóżek. Na ich twarzach pojawił się uśmiech i łzy wzruszenia. Barwny korowód kolędników zawitał niemal do wszystkich części szpitala, nawet na oddział radiologii, poradni specjalistycznych, rejestracji etc., gdzie spotkał się z serdecznym przyjęciem i gromkimi brawami.

Po tak serdecznym spotkaniu trzeba było opuścić szpital, pożegnać pacjentów oraz personel. Wszyscy byli uradowani naszą wizytą, która pozwoliła im poczuć wspaniałą i niepowtarzalną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.