Cieszymy się sukcesem naszych uczniów!

• 31 maja 2023

Uczniowie osiągnęli sukces w konkursie filmowym „DOBRE PRAKTYKI ROLNICZE, A OCHRONA WÓD”. Ich film zajął III miejsce wśród konkurujących 13 szkół.

Tego zadania podjęli się:

Jakub Tokarski kl. 3BT

Anna Tokarska kl. 4LTB

Paweł Onoszko kl. 3BT

Artur Kaczmarczyk kl. 2 BT

Adrian Kazirodek kl. 3BBA

Konkurs ogłosiła: Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa.

Autorzy-uczniowie wykorzystali filmy nagrane przez siebie przy użyciu telefonów komórkowych na terenie swoich gospodarstw i w ich okolicy. Do montażu, którym zajął się Jakub Tokarski wykorzystał profesjonalny program DaVinci Resolve.

Treść filmu porusza problem ochrony wód i racjonalnego jej wykorzystania w kontekście coraz mniejszych zasobów wody w Polsce.

Uczniowie słusznie i w sposób sugestywny zwrócili uwagę na ważny aspekt retencji wody z opadów, oszczędnego gospodarowania wodą, uproszczonej uprawy gleby i ochronę przed zanieczyszczeniem wód przez działalność rolnika.

Film jest wartościowy i będzie przydatny w pracy dydaktycznej.

Opiekunowie Tomasz Jagiełło, Maria Pajestka.