100 BOMBEK NA 100-LECIE SZKOŁY

• 2 marca 2022
  • autor: admin

Święta Bożego Narodzenia tuż, tuż…Za oknem może zimy nie widać, ale w murach naszej szkoły zrobiło się naprawdę świątecznie. Przy wejściu witają żywe choinki, które po zmierzchu, udekorowane ciepłymi światełkami nadają prawdziwego świątecznego klimatu.

Na piętrze stoi symboliczna choinka, udekorowana setką bombek wykonanych przez Koło Rękodzielnicze w technice decoupage. Prace nad bombkami trwały już od wielu tygodni. Żmudna, pracochłonna technika, lecz przynosząca wiele radości i ciesząca oko każdego członka naszej szkolnej społeczności.

W dniu 6 grudnia 2021 roku podczas uroczystości  Mikołajkowych zostały zawieszone wszystkie bombki. Pan dyrektor Paweł Frankowicz uczcił pierwszy i ostatni rok istnienia placówki, wieszając symbolicznie pierwszą i setną bombkę. Pozostałe bombki zostały powieszone przez kadrę kierowniczą, nauczycieli, pracowników sekretariatu, księgowości i kadr, przedstawicieli Samorządu Szkolnego, Wolontariatu, uczniów różnych kierunków, pracowników technicznych a także przez personel sprzątający. Tego dnia wszyscy odczuliśmy, że jesteśmy jedną wielką agrotechniczną społecznością. Każdy na przełomie lat dołożył swoją cegiełkę w dorobku placówki. W murach tej szkoły zapisane są ważne wydarzenia, piękne wspomnienia i ludzie, których nie sposób zapomnieć. Tegoroczna choinka stanowi element celebrowania obchodów 100-lecia Szkoły Wacyńskiej.

Przygotowanie tego elementu to współpraca wielu osób, za każdy nawet najmniejszy szczegół dziękują opiekunki Koła Rękodzielniczego: Pani Urszula Galińska i Pani Luiza Bojarska.

Serdeczne podziękowania dla: Pana Cezarego Dąbka, Pani Dominiki Skupińskiej – Fila,  Pani Joanny Wdowskiej, Pani Darii Łyjak – Grzeszczyk, Pana Sławomira Kuśmierczyka,  oraz uczniów klasy 4H4R, 2RT, 2LTA.