Uczniowie poznają w trakcie nauki tajniki anatomii i fizjologii zwierząt, hodowli i rozrodu zwierząt. Nauczyciele przekazują wiedzę dotycząca niesienia pomocy zwierzętom, uczą jak rozpoznawać choroby zakaźne, pasożyty czy schorzenia spowodowane błędami żywieniowymi. Młodzież nabywa umiejętności związane z podawaniem leków, iniekcjami, zakładaniem wenflonów, podawaniem kroplówek, asystą przy zabiegach chirurgicznych.
Absolwent kończąc naszą szkołę jako technik weterynarii może pracować m.in.: w zakładach leczenia zwierząt, gospodarstwach hodowlanych, schroniskach, urzędach celnych, zakładach produkcji żywności, rzeźniach, ogrodach zoologicznych, gospodarstwach agroturystycznych, stadninach koni.
Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej to szerokoprofilowy zawód, umożliwiający specjalizację z energetyki wodnej, wiatrowej, geotermalnej oraz wodorowej. To kierunek z przyszłością, ponieważ w Polsce i innych krajach realizowanych jest co raz więcej inwestycji budowlanych, które wykorzystują kolektory słoneczne, pompy ciepła i inne urządzenia energetyki odnawialnej. W ciągu najbliższych lat zapotrzebowanie rynku pracy na techników energetyki odnawialnej (projektantów, monterów, serwisantów) będzie wykazywało zauważalną i dynamiczną tendencję rosnącą.
Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej może znaleźć zatrudnienie:
Kształcenie w tym zawodzie łączy sztukę, technikę, botanikę oraz wiedzę o środowisku.
W trakcie nauki poznasz zagadnienia dotyczące:
Po ukończeniu technikum architektury krajobrazu możesz podjąć pracę w:
W trakcie nauki zdobędziesz umiejętności:
Możesz kontynuować naukę na uczelniach o kierunkach: technologia żywności i żywienie człowieka oraz pokrewnych np. dietetyka.
Przedmioty punktowane: j.polski, matematyka, j. obcy, zajęcia techniczne.
Tylko TECHNIK ŻYWIENIA da Ci siłę istnienia! Będziesz wiedzieć w pracy, w domu, jak nie zaszkodzić nikomu.
W trakcie nauki uczniowie poznają budowę, zasadę działania, a także obsługę i regulację maszyn i pojazdów rolniczych. Poznają również zasady przeprowadzania ich diagnostyki i napraw.
Absolwent po ukończeniu szkoły może organizować eksploatację i naprawy pojazdów, maszyn i urządzeń rolniczych. W zakładzie naprawczym będzie mógł nadzorować naprawę pojazdów i maszyn rolniczych, a także przeprowadzać ich regulację i rozruch. Będzie również oceniać stan techniczny sprzętu rolniczego. Może także zajmować się sprzedażą sprzętu rolniczego i jego serwisowaniem.
Ponieważ coraz więcej ciągników i maszyn rolniczych jest wyposażonych w elektroniczne sterowniki, dlatego do dawnej nazwy zawodu – „technik mechanizacji rolnictwa” został dodany wyraz „i agrotroniki”. Uczniowie w czasie nauki poznają zasady sterowanie pracą maszyn na polu przy pomocy satelitów, poznają możliwości komputerowej diagnostyki maszyn i pojazdów, oraz nowoczesne prowadzanie zabiegów polowych w oparciu o „mapowanie pól”, czyli wcześniejsze precyzyjne poznanie zasobności gleb na obrabianych zagonach.
Technik mechanizacji rolnictwa może podjąć pracę w przedsiębiorstwach technicznej obsługi wsi i rolnictwa. Może także samodzielnie podjąć i prowadzić działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług mechanizacyjnych, naprawczych, serwisowania i dystrybucji sprzętu rolniczego. Oczywiście może także samodzielnie prowadzić własne gospodarstwo rolne. W szkole zdobędzie bezpłatnie prawo jazdy kat. B i T oraz uprawnienia do obsługi i użytkowania kombajnów zbożowych.
Dyplom technika mechanizacji rolnictwa daje absolwentom szkoły prawo prowadzenia gospodarstwa zgodnie z wymogami UE. Dzięki temu nabywają oni prawo do przejęcia gospodarstwa rolnego i uzyskiwania środków pomocowych z Unii Europejskiej.