• 18 listopada 2022

Rozpoczęcie procesu rekrutacji uczniów technikum weterynarii do projektu ERASMUS+ nr 2020-1-PL01-KA102-078873, pt.: „Europejskie staże kluczem do sukcesu na rynku pracy” z wyjazdem na zagraniczny staż zawodowy w terminie od  01.08-12.08.2022 ośrodek Jordbrugets Uddannelsescenter Arhus – Dania

Kolejny projekt jest realizowany przez konsorcjum szkół, a liderem jest Stowarzyszenie Szkół Rolniczych i Leśnych EUROPEA POLSKA.

Zainteresowani uczniowie proszeni są o pobranie załączonej ankiety i wypełnienie jej w formie elektronicznej do dnia 24 czerwca 2022r. i przekazanie p. Emilii Zamkowskiej (można w formie elektronicznej lub wydruk pozostawić w sekretariacie, w kopercie z napisem Projekt – IV grupa). Średnią ocen oraz ocenę  zachowania i liczbę godzin opuszczonych i usprawiedliwionych proszę wpisać na podstawie klasyfikacji końcoworocznej (z dziennika roku szkolnego 2021/2022). Wychowawca lub opiekun zajęć praktycznych potwierdzi zgodność tych danych z dziennikiem swoim odręcznym podpisem. Proszę uważnie wpisać swoje dane kontaktowe, ponieważ w razie zakwalifikowania się na podstawie tej ankiety uzupełniane będą dalsze dokumenty wymagane do realizacji projektu. Uzasadnienie chęci uczestnictwa w projekcie odgrywa również istotną rolę w rekrutacji.

Spośród chętnych uczniów komisja wybierze takie osoby, które przejawiają duże zainteresowanie zagadnieniami związanymi z produkcją zwierzęcą, osiągają dobre wyniki w nauce, wyróżniają się swoim zachowaniem, aktywnie działają na rzecz szkoły, a także potrafią porozumieć się w języku angielskim. Ponadto, w procesie rekrutacji będą uwzględniane w tym projekcie, a także będą preferowane osoby, u których zostały zdiagnozowane indywidualne potrzeby pedagogiczne (DIPP), potwierdzone przez wychowawcę i pedagoga szkolnego.

Wyłonionych zostanie 14 uczestników na liście głównej i kilka osób na liście rezerwowej – łącznie co najmniej 16 osób. W projekcie mogą uczestniczyć stażyści z poprzednich lat, ale pierwszeństwo mają osoby, które jeszcze nie brały udziału w żadnym projekcie z wyjazdem na staż zawodowy.