• 2 marca 2022
  • autor: admin
Podobno podróże w czasie są niemożliwe – a jednak! 10 listopada w ZSCKR w Radomiu pojawili się goście sprzed 100 lat! Wspaniałe, obfitujące stylami stroje z dawnych lat, zagościły zarówno wśród uczniów, jak i pracowników szkoły.
Między innymi w ten sposób postanowiliśmy świętować rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W szkole pojawiły się informacje przypominające nam o tym niezwykle ważnym wydarzeniu, a także odbył się quiz wiedzy historycznej o Polsce. Uczestnicy losowali pytanie, odpowiadali na nie, a w nagrodę dostawali kupon na smakołyki w patriotycznej odsłonie.
O godz. 11.11 cała szkoła odśpiewała uroczyście Hymn Polski, a nasze szkolne świętowanie Dnia Niepodległości, uwieńczyliśmy na długiej przerwie wspólnie tańcząc poloneza, którego pięknie poprowadzil Samorząd Szkolny (relacja dostępna na naszym Facebooku).
Organizacją tego wydarzenia, zajęła się Pani profesor Monika Fałek, wraz z prof. Joanną Baran, Sylwią Stopnicką oraz Ks. Danielem Wiechciem, a także klasami 3pt, 3p4 oraz 3ht. Dzięki ich wspaniałemu zaangażowaniu, zarówno od strony organizacyjnej, artystycznej jak i kulinarnej, ten piękny dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.