Wycieczka zawodowa

• 31 maja 2023

Uczniowie ZSCKR w Radomiu z technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz z  branżowej szkoły – mechanik –  operator pojazdów i maszyn rolniczych, pod opieką p. Emilii Zamkowskiej i p. Grzegorza Leszczyńskiego,  w dniach  28  –  30 maja byli na wycieczce zawodowej w Kombinacie Rolnym Kietrz Sp. z.o.o. oraz w Top Farms Głubczyce Sp. z.o.o. W kombinacie rolnym Kietrz prezes Mariusz Sikora przedstawił naszym uczniom historię kombinatu, dział mechanizacji z parkiem maszynowym  oraz nowoczesne systemy hodowli bydła mlecznego wraz z  halą udojową  karuzelową.  W Top Farms  uczniowie poznali nowoczesną technologię uprawy ziemniaków z zastosowaniem systemów GPS i  rolnictwa precyzyjnego oraz zobaczyli nowoczesne maszyny do sadzenia, pielęgnacji i  zbioru ziemniaków. Ponadto uczniowie zaznajomili się z  organizacją pracy w  bazie warsztatowej Top Farms oraz poznali proces naprawy i  konserwacji maszyn rolniczych.

Korzystając z okazji bycia blisko granicy z Czechami, zwiedziliśmy przepiękne miasteczko Karniów (Krnov). Wracając odwiedziliśmy Ojcowski Park Narodowy z jego licznymi atrakcjami przyrodniczymi i turystycznymi.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. – tutaj