Szkolenie mechanizatorów

• 31 maja 2023
W dniu 26 kwietnia odbyło się szkolenie uczniów klasy 3BT na temat „Stosowania środków ochrony roślin”. Podczas szkolenia zorganizowanego przez „Fundację na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa” oraz przedstawicieli producenta ś.o.r. „Syngenta” zostały szczegółowo omówione zasady i rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo rolników podczas stosowania chemicznych środków stosowanych w rolnictwie.
W czasie wykładu wspomniano m.in. o nowych rozwiązaniach prawnych obowiązujących w UE w zakresie stosowania ś.o.r., omówiono preparaty biologiczne jakie są używane w tej dziedzinie, a także przybliżono problematykę dotyczącą Integrowanej Ochrony Roślin. Dużą uwagę zwrócono na zasady dotyczące bezpiecznego stosowania preparatów chemicznych oraz na kalibrację opryskiwaczy. Po posiłku, odbyły się praktyczne pokazy przeprowadzania kalibracji opryskiwaczy przed zabiegiem.
Szkolenie urozmaicone było licznymi konkursami, w których można było wygrać użyteczne przedmioty.