Warsztaty dla nauczycieli techniki rolniczej

• 28 kwietnia 2022

W dniach 22-23 kwietnia 2022 roku 5 nauczycieli ZSCKR w Radomiu uczestniczyło w warsztatach dla nauczycieli techniki rolniczej, ze szkół w których jest realizowane kształcenie w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. Szkolenie zorganizowane było przez Krajowe Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie we współpracy z ZSCKR w Golądkowie.

W warsztatach uczestniczyło ponad 60 osób z ponad 30 szkół. W sobotę uczestników szkolenia odwiedził Henryk Kowalczyk, Premier RP, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W piątek, w zaplanowanych zajęciach plenarnych, uczestnikom przybliżono zagadnienia dotyczące:

– planowanej współpracy z Polską Izbą Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych w Toruniu, zasad tworzenia Centrów Szkolenia Branżowego,

– możliwości zmniejszenia kosztów obsługi, zwiększenia wydajności maszyn stosowanych w maszynach John Deere

– dotyczące działania platformy i aplikacji telematycznej do zarządzania pojazdami Globtrak, a także system do mapowania pola i autosterowania maszynami rolniczymi

– problematyki 365FarmNet – jako kompleksowego oprogramowania do zarządzania gospodarstwem rolnym-

– zmian w strukturze zadań egzaminacyjnych w kwalifikacjach po 2019 roku.

W drugim dniu, oprócz wystąpienia Premiera RP, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pana Henryka Kowalczyka były głównie ćwiczenia praktyczne na stacjach dydaktycznych.

Każdy uczestnik byłe przyporządkowany do określonej grupy i uczestniczył na poszczególnych stacjach dydaktycznych według harmonogramu.

Przygotowano 4 ćwiczenia

– John Deere – FarmSight w praktyce,

– 365Farmnet w praktyce,

– montaż na ciągniku systemu kierowania Globtrak,

– mapowanie pola i wyznaczanie ścieżek Globtrak.

Dodatkową korzyścią dla uczestników spotkania, była możliwość otrzymania materiałów informacyjnych o najnowszych rozwiązaniach technicznych i stosowanych systemach automatycznego sterowania w maszynach i pojazdach rolniczych dotyczących rozwiązań 365Farmnet.