Kształcenie Zawodowe

Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych

Podstawa programowa 2012r. dla zawodu Technik żywienia i usług gastronomicznych.

kod zawodu

zawód

kod kwalifikacji

kwalifikacja

Technik żywienia i usług gastronomicznych

T.06

Sporządzanie potraw i napojów

T.15

Organizacja żywienia i usług gastronomicznych

Podstawa programowa 2017r. dla zawodu Technik żywienia i usług gastronomicznych.

kod zawodu

zawód

kod kwalifikacji

kwalifikacja

Technik żywienia i usług gastronomicznych

TG.07

Sporządzanie potraw i napojów

TG.16

Organizacja żywienia i usług gastronomicznych

Technik żywienia i usług gastronomicznych jest zawodem o charakterze usługowym. Przygotowuje uczniów do podejmowania zadań związanych z organizacją i obsługą konsumenta oraz przygotowaniem imprez organizowanych przez zakłady świadczące usługi gastronomiczne. Miejscem pracy absolwenta są m.in.: bary, restauracje, kawiarnie, hotele, pensjonaty i inne zakłady świadczące usługi żywieniowe. Dzięki zdobytej wiedzy uczniowie stają się nie tylko specjalistami w zakresie żywienia, ale przygotowani są także do prowadzenia własnej działalności gospodarczej w zakresie świadczenia usług gastronomicznych. Technik żywienia i usług gastronomicznych to zawód, który daje wiele możliwości zawodowych. Rozwija zainteresowania kulinarne, dietetyczne, barmańskie, baristyczne. Kształtuje umiejętności związane z planowaniem i organizacją żywienia, a także z organizacją przyjęć okolicznościowych.

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych zostanie przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych i potrafi:

• przestrzegać procedur zapewniających jakość usług i bezpieczeństwo zdrowotne żywności
  • planować jadłospisy zgodnie z zasadami racjonalnego żywienia i oceniać sposób żywienia
  • oceniać żywność na etapie magazynowania,
...

20120101000222