plen

Search

Facebook Likebox Slider

Uczniowie klas 4 tm i 3 zm uczestniczyli w ciekawym spotkaniu z Maciejem Ofatem, który ukończył nasze Technikum Mechanizacji Rolnictwa, a następnie studia na Wydziale Mechanicznym na radomskiej uczelni.

Obecnie Maciej pracuje w firmie Popielski PPHU, która od 1978 roku zajmuje się produkcją wyrobów z metalu. Procesy technologiczne obróbki metalu wykonuje się tam w oparciu o najnowsze, światowe techniki przetwarzania m.in. za pomocą wycinarki laserowej, wodnej, pras krawędziowych CNC, obrabiarek CNC spełniających wszystkie wymagania w zakresie współczesnych rozwiązań techniki. Proces produkcyjny przedsiębiorstwa obejmuje różnego rodzaju elementy ze stali czarnej, nierdzewnej, kwasoodpornej oraz aluminium..

Maciej opowiadał o tym, jak trafił do firmy i czym się w niej zajmuje. Zachęcał do jej odwiedzenia I zaofiarował swoją pomoc w poznaniu produkcji. Doświadczeni pracownicy firmy są gotowi pomóc młodym w zdobywaniu nowych umiejętności i podnoszeniu kwalifikacji.

Maciej zachęcał do zainteresowania się ofertą pracy tej firmy.

Uczniowie z uwagą słuchali wypowiedzi, zadawali pytania i wzięli wizytówki w celu umówienia się na spotkanie w firmie pod opieką Maćka. Nie zabrakło wspomnień z lat szkolnych I wspólnych żartów.

Miło nam, że Maciej dobrze wspomina szkołę i nauczycieli, że widzi w naszych uczniach przyszłych pracowników firmy o uznanej pozycji na rynku.

 

Maria Pajestka