plen

Search

Facebook Likebox Slider

Slide background

Koła Zainteresowań

Wolontariat

To był ważny, wyjątkowy dzień. Dzięki Waszej hojności uzbieraliśmy 530zl, za którą to kwotę, pomysłodawczyni tej wspaniałej akcji - Alicja Rafałowicz, zamówiła dobrej jakości produkty dla radomskiego schroniska dla zwierząt. W akcji wspierała ją Joanna Koltunowicz. Należy tu dodać, że nasze wspaniałe wolontariuszki z klasy 1wag czynnie uczestniczą w życiu codziennym schroniska. Dla mnie był to zaszczyt i przyjemność wziąć udział w tym przedsięwzięciu, spotkać się z Panią Katarzyną Gromską-koordynatorką schroniska, innymi jego pracownikami oraz oczywiście poznać osobiście głównych bohaterów naszej akcji. Ten dzień pełen wzruszeń na długo pozostanie w mojej pamięci. Jeszcze raz pięknie Wam dziękujemy za okazane serce!
Agnieszka Czerwińska-Łyżwinska

Zdjęcia

Jak co roku, rozpoczęła się przed budynkiem Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej na Wacynie w Radomiu. Uczniowie z opiekunami oraz pracownikami Gość.pl

17 stycznia uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Anny Stachowicz oraz Pani Luizy Mordak-Pońskiej uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez WSH w Radomiu. Zajęcia prowadziła Pani dr Anna Sadowska wieloletni opiekun studenckiego Wolontariatu, inicjatorka wielu programów pomocowych, z wykształcenia pedagog oraz wykładowca na Wydziale Nauk Społecznych WSH w Radomiu.
Uczniowie z zaangażowaniem słuchali prowadzącej, która przybliżała tematykę działalności Wolontariatu zawierającej zarówno akcje charytatywne jak i pomoc w placówkach opiekuńczo wychowawczych.
Zajęcia zachęciły uczniów Agrotechnika do żywej dyskusji o cechach Wolontariusza, ale i o błędnie rozumianej medialnej potrzebie bycia dobrym. Sama prowadząca była pod wrażeniem inicjatyw młodzieży w naszej szkole, jak również samych pomysłów dalszej ich działalności jako wolontariuszy. 
Warsztaty przebiegły w miłej atmosferze, w której ze skupieniem młodzi wolontariusze analizowali „Kodeks etyczny Wolontariusza” zawierający zasadę lojalności uczciwości, a także przekonanie o wartości tego co robimy dla innych.

Zdjęcia

6 grudnia to dzień magiczny... Rodzice tajemniczo się uśmiechają, dzieci wyczekują kogoś z niecierpliwością, a w najmniej oczekiwanych miejscach można spotkać pewnego Pana z białą brodą, który szczególnie upodobał sobie czerwony kolor. Tegoroczne Mikołajki obfitowały w niezwykłe emocje również w Publicznym Przedszkolu nr 3 z oddziałami specjalnymi im. J. Porazińskiej w Radomiu. Św. Mikołaj (Kewin Drelewski 3TK) wraz z uroczymi asystentkami (Joanna Nowak i Magdalena Płatos 2TŻ, Julia Chłopicka, Aniela Kaczmarczyk i Agnieszka Warda 1TW) zapewnili wspaniałe chwile najmłodszym milusińskim. Przedszkolaki z wyjątkowym zapałem prezentowały swoje umiejętności, zabawie nie było końca, prezenty sprawiły wiele radości. Ten dzień na długo pozostanie w sercach zarówno dzieci, jak i wolontariuszy ZSAiGŻ. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Zdjęcia

Facebook

Każdego roku jest taki czas, kiedy na terenie ZSAiGŻ rozkwita olśniewający żółtym blaskiem dywan... Dywan żonkili... Jest on tym bardziej wyjątkowy, że cudowne kwiaty, którymi nas obdarowuje, przeznaczone są na sprzedaż podczas akcji Żonkilowe Pola Nadziei.  Jej celem jest zbiórka funduszy dla osób chorych na raka. Nasza szkoła włączyła się w tą piękną akcję po raz szósty. Również w tym roku, pani Iwona Stępniewska z Caritas Radom osobiście odebrała wspomniane kwiaty.

Dziękujemy za nieocenioną pomoc Natalii Bogdańskiej i Aleksandrze Zwęglińskiej przy ścinaniu kwiatów oraz Paniom od architektury krajobrazu za opiekę nad rabatą.

Zdjęcia

W Dniu 17.03.2018r., Wspaniali wolontariusze ZSAiGŻ wzięli udział w kolejnej Zbiórce żywności. Została ona przeprowadzona na prośbę Stowarzyszenia Budujemy Przystań w Radomiu. Wzięli w niej udział uczniowie z klas: 3TW (Uliana Kochetkowa oraz Agata Sytka), 2TŻ (Iza Kłaniecka oraz  Kinga Kiełbasa), a także 1 TŻ (Sara Królikowska, Asia Nowak, Magdalena Płatos oraz Krystian Surowiec).

Zbiórka odbyła się w Stokrotce, przy ul. Limanowskiego 100. Kupujący motywowani przez naszych wolontariuszy chętnie brali udział w akcji, ofiarowując rozmaite produkty.

Pięknie dziękujemy wszystkim za wsparcie materialne, a naszym wolontariuszom za pomoc, dobre serce i poświęcony czas.

NASI PARTNERZY

Image
Image
dyplom.jpg
Image

Mobile menu