plen

Search

Facebook Likebox Slider

Slide background

Koła Zainteresowań

Wolontariat

6 grudnia to dzień magiczny... Rodzice tajemniczo się uśmiechają, dzieci wyczekują kogoś z niecierpliwością, a w najmniej oczekiwanych miejscach można spotkać pewnego Pana z białą brodą, który szczególnie upodobał sobie czerwony kolor. Tegoroczne Mikołajki obfitowały w niezwykłe emocje również w Publicznym Przedszkolu nr 3 z oddziałami specjalnymi im. J. Porazińskiej w Radomiu. Św. Mikołaj (Kewin Drelewski 3TK) wraz z uroczymi asystentkami (Joanna Nowak i Magdalena Płatos 2TŻ, Julia Chłopicka, Aniela Kaczmarczyk i Agnieszka Warda 1TW) zapewnili wspaniałe chwile najmłodszym milusińskim. Przedszkolaki z wyjątkowym zapałem prezentowały swoje umiejętności, zabawie nie było końca, prezenty sprawiły wiele radości. Ten dzień na długo pozostanie w sercach zarówno dzieci, jak i wolontariuszy ZSAiGŻ. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Zdjęcia

Facebook

Każdego roku jest taki czas, kiedy na terenie ZSAiGŻ rozkwita olśniewający żółtym blaskiem dywan... Dywan żonkili... Jest on tym bardziej wyjątkowy, że cudowne kwiaty, którymi nas obdarowuje, przeznaczone są na sprzedaż podczas akcji Żonkilowe Pola Nadziei.  Jej celem jest zbiórka funduszy dla osób chorych na raka. Nasza szkoła włączyła się w tą piękną akcję po raz szósty. Również w tym roku, pani Iwona Stępniewska z Caritas Radom osobiście odebrała wspomniane kwiaty.

Dziękujemy za nieocenioną pomoc Natalii Bogdańskiej i Aleksandrze Zwęglińskiej przy ścinaniu kwiatów oraz Paniom od architektury krajobrazu za opiekę nad rabatą.

Zdjęcia

W Dniu 17.03.2018r., Wspaniali wolontariusze ZSAiGŻ wzięli udział w kolejnej Zbiórce żywności. Została ona przeprowadzona na prośbę Stowarzyszenia Budujemy Przystań w Radomiu. Wzięli w niej udział uczniowie z klas: 3TW (Uliana Kochetkowa oraz Agata Sytka), 2TŻ (Iza Kłaniecka oraz  Kinga Kiełbasa), a także 1 TŻ (Sara Królikowska, Asia Nowak, Magdalena Płatos oraz Krystian Surowiec).

Zbiórka odbyła się w Stokrotce, przy ul. Limanowskiego 100. Kupujący motywowani przez naszych wolontariuszy chętnie brali udział w akcji, ofiarowując rozmaite produkty.

Pięknie dziękujemy wszystkim za wsparcie materialne, a naszym wolontariuszom za pomoc, dobre serce i poświęcony czas.

Czas Karnawału  i imprez, mamy już za sobą. Zanim jednak nastał czas Postu dziewczęta z naszego Wolontariatu wzięły udział we wspaniałym balu karnawałowym dla uczniów klas 0 – III, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychwawczym dla dzieci niesłyszących im. Marii Grzegorzewskiej w Radomiu. "Wioska Smerfów" stanowiła temat przewodni, było więc zabawnie i...niebiesko. Spowite w błękity wolontariuszki ZSAiGŻ: Natalia Filipowska, Angelika Kowalczyk, Wioletta Wydra, Magdalena Strzałkowska, oraz Monika Gaworska, również poddały się "smerfastycznej" atmosferze i pląsały radośnie z maluszkami w jedynych w swoim rodzaju – białych czapkach. Nasze nieocenione dziewczęta wraz z podopiecznymi można podziwiać w galerii zdjęć – do zobaczenia podczas kolejnego karnawału!

Zdjęcia

"Ratujemy życie – zbiórka funduszy na inkubator"

Caritas wraz z Rycerzami Columba i ZSAiGŻ w Radomiu, organizują akcję zbiórki makulatury. Zostanie ona wymieniona na pieniądze, a te posłużą do zakupu inkubatora. W związku z tym zachęcamy gorąco do przynoszenia wszelkich zbędnych artykułów papierowych (np.:gazety, ulotki), tekturowych itp., celem wsparcia tej pięknej akcji. Makulaturę należy przynosić do naszej placówki w dniach 25.10 - 06.11.2017r., do p. Agnieszki Czerwińskiej-Łyżwińskiej lub gabinetu Psychologa.

19096122 10212640580347435 1793941474 oCzerwiec w Radomiu i okolicy rozpieszcza nas piękną pogodą, a ta sprzyja organizacji licznych festynów. Publiczne Przedszkole nr 3 z Oddziałami Specjalnymi w Radomiu w czwartkowe  popołudnie (08.06.2017) również zapewniło swoim podopiecznym oraz okolicznym mieszkańcom moc atrakcji. Po części oficjalnej, podczas której nasza szkoła otrzymała dyplom z podziękowaniami za czynne wsparcie placówki, rozpoczęły się tańce,  gry i zabawy koordynowane przez wspaniałych animatorów z Anima Friends.

Wśród atrakcji było stylowe, wielobarwne malowanie włosów, które cieszyło się równie dużym powodzeniem jak malowanie twarzy. Atrakcje zapewniały nasze niezastąpione wolontariuszki z ZSAiGŻ: Natalia Bogdańska, Natalia Filipowska, Natalia Marszałek, Iza Ogorzałek oaz Małgorzata Urbańska. Festyn uatrakcyjniły: pokaz taneczno-gimnastyczny, prezentacja wozów policyjnego i strażackiego oraz wiele stoisk ze smakołykami. Na festynie mieliśmy również przyjemność spotkać główną opiekunkę naszego wolontariatu - panią Luizę Bojarską z rodziną:-)

Pozdrawiamy naszych małych przyjaciół z PP nr 3 i czekamy na kolejny festyn.

Agnieszka Czerwińska-Łyżwińska

Zdjęcia

NASI PARTNERZY

Image
Image
tabliczka1a.jpg
Image
Image