plen

Search

Facebook Likebox Slider

Slide background

Koła Zainteresowań

Wolontariat

17 stycznia uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Anny Stachowicz oraz Pani Luizy Mordak-Pońskiej uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez WSH w Radomiu. Zajęcia prowadziła Pani dr Anna Sadowska wieloletni opiekun studenckiego Wolontariatu, inicjatorka wielu programów pomocowych, z wykształcenia pedagog oraz wykładowca na Wydziale Nauk Społecznych WSH w Radomiu.
Uczniowie z zaangażowaniem słuchali prowadzącej, która przybliżała tematykę działalności Wolontariatu zawierającej zarówno akcje charytatywne jak i pomoc w placówkach opiekuńczo wychowawczych.
Zajęcia zachęciły uczniów Agrotechnika do żywej dyskusji o cechach Wolontariusza, ale i o błędnie rozumianej medialnej potrzebie bycia dobrym. Sama prowadząca była pod wrażeniem inicjatyw młodzieży w naszej szkole, jak również samych pomysłów dalszej ich działalności jako wolontariuszy. 
Warsztaty przebiegły w miłej atmosferze, w której ze skupieniem młodzi wolontariusze analizowali „Kodeks etyczny Wolontariusza” zawierający zasadę lojalności uczciwości, a także przekonanie o wartości tego co robimy dla innych.

Zdjęcia

6 grudnia to dzień magiczny... Rodzice tajemniczo się uśmiechają, dzieci wyczekują kogoś z niecierpliwością, a w najmniej oczekiwanych miejscach można spotkać pewnego Pana z białą brodą, który szczególnie upodobał sobie czerwony kolor. Tegoroczne Mikołajki obfitowały w niezwykłe emocje również w Publicznym Przedszkolu nr 3 z oddziałami specjalnymi im. J. Porazińskiej w Radomiu. Św. Mikołaj (Kewin Drelewski 3TK) wraz z uroczymi asystentkami (Joanna Nowak i Magdalena Płatos 2TŻ, Julia Chłopicka, Aniela Kaczmarczyk i Agnieszka Warda 1TW) zapewnili wspaniałe chwile najmłodszym milusińskim. Przedszkolaki z wyjątkowym zapałem prezentowały swoje umiejętności, zabawie nie było końca, prezenty sprawiły wiele radości. Ten dzień na długo pozostanie w sercach zarówno dzieci, jak i wolontariuszy ZSAiGŻ. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Zdjęcia

Facebook

Każdego roku jest taki czas, kiedy na terenie ZSAiGŻ rozkwita olśniewający żółtym blaskiem dywan... Dywan żonkili... Jest on tym bardziej wyjątkowy, że cudowne kwiaty, którymi nas obdarowuje, przeznaczone są na sprzedaż podczas akcji Żonkilowe Pola Nadziei.  Jej celem jest zbiórka funduszy dla osób chorych na raka. Nasza szkoła włączyła się w tą piękną akcję po raz szósty. Również w tym roku, pani Iwona Stępniewska z Caritas Radom osobiście odebrała wspomniane kwiaty.

Dziękujemy za nieocenioną pomoc Natalii Bogdańskiej i Aleksandrze Zwęglińskiej przy ścinaniu kwiatów oraz Paniom od architektury krajobrazu za opiekę nad rabatą.

Zdjęcia

W Dniu 17.03.2018r., Wspaniali wolontariusze ZSAiGŻ wzięli udział w kolejnej Zbiórce żywności. Została ona przeprowadzona na prośbę Stowarzyszenia Budujemy Przystań w Radomiu. Wzięli w niej udział uczniowie z klas: 3TW (Uliana Kochetkowa oraz Agata Sytka), 2TŻ (Iza Kłaniecka oraz  Kinga Kiełbasa), a także 1 TŻ (Sara Królikowska, Asia Nowak, Magdalena Płatos oraz Krystian Surowiec).

Zbiórka odbyła się w Stokrotce, przy ul. Limanowskiego 100. Kupujący motywowani przez naszych wolontariuszy chętnie brali udział w akcji, ofiarowując rozmaite produkty.

Pięknie dziękujemy wszystkim za wsparcie materialne, a naszym wolontariuszom za pomoc, dobre serce i poświęcony czas.

Czas Karnawału  i imprez, mamy już za sobą. Zanim jednak nastał czas Postu dziewczęta z naszego Wolontariatu wzięły udział we wspaniałym balu karnawałowym dla uczniów klas 0 – III, w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychwawczym dla dzieci niesłyszących im. Marii Grzegorzewskiej w Radomiu. "Wioska Smerfów" stanowiła temat przewodni, było więc zabawnie i...niebiesko. Spowite w błękity wolontariuszki ZSAiGŻ: Natalia Filipowska, Angelika Kowalczyk, Wioletta Wydra, Magdalena Strzałkowska, oraz Monika Gaworska, również poddały się "smerfastycznej" atmosferze i pląsały radośnie z maluszkami w jedynych w swoim rodzaju – białych czapkach. Nasze nieocenione dziewczęta wraz z podopiecznymi można podziwiać w galerii zdjęć – do zobaczenia podczas kolejnego karnawału!

Zdjęcia

"Ratujemy życie – zbiórka funduszy na inkubator"

Caritas wraz z Rycerzami Columba i ZSAiGŻ w Radomiu, organizują akcję zbiórki makulatury. Zostanie ona wymieniona na pieniądze, a te posłużą do zakupu inkubatora. W związku z tym zachęcamy gorąco do przynoszenia wszelkich zbędnych artykułów papierowych (np.:gazety, ulotki), tekturowych itp., celem wsparcia tej pięknej akcji. Makulaturę należy przynosić do naszej placówki w dniach 25.10 - 06.11.2017r., do p. Agnieszki Czerwińskiej-Łyżwińskiej lub gabinetu Psychologa.

NASI PARTNERZY

Image
Image
tabliczka1a.jpg
Image
Image