Koła Zainteresowań

Bez względu na historię i skojarzenia, 8.marca to taki dzień, w którym kobiety traktowane są w sposób szczególny. Wszyscy – nawet one same - uśmiechają się do siebie szerzej, na ulicach tłumnie pojawiają się sprzedawcy tulipanów, a mężczyźni maszerują z tajemniczą miną, niosąc co najmniej kilka takich kwiatów. Niektórzy szukają innych sposobów na uczczenie tego święta. W Zespole Szkół Agrotechnicznych, nauczycielki języka angielskiego postanowiły w ten dzień zorganizować trzecią edycję Międzynarodowego Konkursu Recytatorskiego – pod tegorocznym tytułem "Kobieta w Poezji". Po raz pierwszy szkołę odwiedziła również młodzież z innych szkół. Recytowano Juliana Tuwima, Victora Hugo, George'a Byrona, Charles'a Baudelaire'a i wielu innych wybitnych twórców, w różnych językach: angielskim, francuskim, rosyjskim, ukraińskim i oczywiście polskim. Komisja oceniała opanowanie utworu, jego interpretację, dykcję, a także dobór rekwizytów. Młodzież zaskakiwała kreatywnością, kiedy wśród pięknej scenerii przygotowanej przez uczniów klasy architektury krajobrazu i nauczycieli, wśród wspomnianych rekwizytów, na scenie pojawiały się przybory do pisania, kwiaty, a nawet... szkielet. Do ostatnich chwil, niezwykłe emocje towarzyszyły zarówno uczestnikom, widzom, jak i komisji, która stanęła przed niemałym dylematem wyboru zwycięzcy. Ostatecznie przyznano 3 wyróżnienia, dwa pierwsze miejsca ex aequo, a także drugie i trzecie. Zwyciężyły Klaudia Seledec i Klaudia Dalach (ZSAiGŻ), drugie miejsce zajęła Katarzyna Rzeszot (ZSAiGŻ), trzecie Julia Kutra z II L.O. im. Marii Konopnickiej w Radomiu. W gronie wyróżnionych znalazły się Justyna Kubiak z II.L.O., Sofia Sydorenko (ZSAiGŻ) i Zuzanna Szwed (ZSAiGŻ). W rolę konferansjerów wspaniale wcielili się Magdalena Janiszewska i Bartosz Szymański – uczniowie klas czwartych, którzy już niebawem opuszczą niestety mury ZSAiGŻ... Bez wątpienia był to dzień pełen emocji i wzruszeń, który na długo pozostanie w naszej pamięci.