Koła Zainteresowań

Nauczyciele języka angielskiego zapraszają do udziału w III MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM pod tegorocznym hasłem „Kobieta w Poezji”.

• Nazwa konkursu:Kobieta w Poezji
  • Organizatorem konkursu jest ZSAiGŻ w Radomiu,
    Nauczyciele: Agnieszka Gębska, Agnieszka Czerwińska-Łyżwińska, Joanna Baran

1. Cele konkursu:
  • popularyzowanie poezji z różnych krajów,
  • rozwijanie zdolności recytatorskich i aktorskich uczniów,
  • zainteresowanie młodzieży twórczością związaną z kobietami z różnych krajów,
  • zachęcanie do występów przed szerszą publicznością,
  • wspieranie działań twórczych młodzieży w różnych formach aktywności,
  • kształtowanie wrażliwości na odbiór słowa pisanego,
  • rozbudzanie zainteresowań literackich w różnych językach,
  • rozbudzanie aktywności uczniów poprzez dobrowolny udział w organizowanych konkursach,
  • odkrywanie, rozwijanie i prezentacja uzdolnień artystycznych uczniów.
  1. Zasady uczestnictwa:
  • konkurs przeznaczony jest dla młodzieży szkół ponadgimnazjalych,
  • każdy uczestnik prezentuje jeden utwór (wiersz, pieśń w formie recytacji, fragment prozy itp.) w języku polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim bądź ukraińskim
  • dopuszcza się prezentację z rekwizytami i charakteryzacją,
  • w przypadku fragmentu prozy możliwy jest podział na role (maksymalnie 3 osoby)
  • uczestników oceniać będzie jury powołane przez organizatora konkursu,

1. Ocenie podlegać będzie:
  • dobór repertuaru i jego pamięciowe opanowanie,
  • kultura słowa,
  • ogólny wyraz artystyczny i interpretacja (uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój itp.).
  1. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie (osobiście bądź w formie mailowej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) karty zgłoszenia oraz treści prezentowanego utworu do dnia 6.03.2019r.
  2. Przebieg konkursu:

Konkurs odbędzie się w ZSAiGŻ w Radomiu, przy ul. Uniwersyteckiej 6, w dniu 8.03.2019r., o godz.: 10.00. Po zaprezentowaniu przez młodzież przygotowanych utworów komisja uda się na naradę, po której zostanie ogłoszony werdykt.

1. Przystąpienie do konkursu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE I ŻYCZYMY PIĘKNYCH WRAŻEŃ ! :-)

Karta zgłoszenia - TUTAJ