plen

Search

Facebook Likebox Slider

Slide background

Koła Zainteresowań

Drugiego lutego przypada Dzień Pozytywnego Myślenia – święto nietypowe i zarazem bardzo potrzebne w dzisiejszym świecie. Inicjatorką tego święta jest amerykańska psycholog Kirsten Harrell. Bada wpływ dobrych myśli na zdrowie i proces leczenia. Jej zdaniem pozytywne nastawienie może zdziałać więcej, niż nam się wydaje.

Optymiści widzą w otaczającym świecie więcej dobra, swoim uśmiechem oraz pozytywnym nastawieniem przyciągają do siebie innych.  To właśnie tacy ludzie najczęściej odnoszą sukcesy.

Choć pozytywne myśli powinniśmy kreować codziennie, 2 lutego szczególnie musimy zwrócić na to uwagę. Uczniowie naszej szkoły skorzystali z możliwości zarażania uśmiechem pozostałych. Zaangażowali w akcje również nauczycieli, którzy z zapałam losowali „dobre myśli”.  Hasła "Wyglądasz dziś bardzo dobrze", "Dzisiaj jest dobry dzień", „Uśmiechnij się”, „Dobrze, że jesteś”, wywołały wiele radości i pozytywnego nastroju, który towarzyszył  społeczności szkolnej w pozostałej części dnia.

Dopełnieniem działań było przygotowanie niewielkiej wystawy, na której młodzież umieściła własnoręcznie wykonane plakaty zachęcające do wizualizacji pozytywnego myślenia. Za pracę i zaangażowanie dziękujemy.

Pamiętajmy, że w Dniu Pozytywnego Myślenia nie warto się martwić. Wszak szklanka zawsze jest do połowy pełna.

Zdjęcia

NASI PARTNERZY

Image
Image
tabliczka1a.jpg
Image
Image