plen

Search

Facebook Likebox Slider

Slide background

Koła Zainteresowań

Języki obce

Bez względu na historię i skojarzenia, 8.marca to taki dzień, w którym kobiety traktowane są w sposób szczególny. Wszyscy – nawet one same - uśmiechają się do siebie szerzej, na ulicach tłumnie pojawiają się sprzedawcy tulipanów, a mężczyźni maszerują z tajemniczą miną, niosąc co najmniej kilka takich kwiatów. Niektórzy szukają innych sposobów na uczczenie tego święta. W Zespole Szkół Agrotechnicznych, nauczycielki języka angielskiego postanowiły w ten dzień zorganizować trzecią edycję Międzynarodowego Konkursu Recytatorskiego – pod tegorocznym tytułem "Kobieta w Poezji". Po raz pierwszy szkołę odwiedziła również młodzież z innych szkół. Recytowano Juliana Tuwima, Victora Hugo, George'a Byrona, Charles'a Baudelaire'a i wielu innych wybitnych twórców, w różnych językach: angielskim, francuskim, rosyjskim, ukraińskim i oczywiście polskim. Komisja oceniała opanowanie utworu, jego interpretację, dykcję, a także dobór rekwizytów. Młodzież zaskakiwała kreatywnością, kiedy wśród pięknej scenerii przygotowanej przez uczniów klasy architektury krajobrazu i nauczycieli, wśród wspomnianych rekwizytów, na scenie pojawiały się przybory do pisania, kwiaty, a nawet... szkielet. Do ostatnich chwil, niezwykłe emocje towarzyszyły zarówno uczestnikom, widzom, jak i komisji, która stanęła przed niemałym dylematem wyboru zwycięzcy. Ostatecznie przyznano 3 wyróżnienia, dwa pierwsze miejsca ex aequo, a także drugie i trzecie. Zwyciężyły Klaudia Seledec i Klaudia Dalach (ZSAiGŻ), drugie miejsce zajęła Katarzyna Rzeszot (ZSAiGŻ), trzecie Julia Kutra z II L.O. im. Marii Konopnickiej w Radomiu. W gronie wyróżnionych znalazły się Justyna Kubiak z II.L.O., Sofia Sydorenko (ZSAiGŻ) i Zuzanna Szwed (ZSAiGŻ). W rolę konferansjerów wspaniale wcielili się Magdalena Janiszewska i Bartosz Szymański – uczniowie klas czwartych, którzy już niebawem opuszczą niestety mury ZSAiGŻ... Bez wątpienia był to dzień pełen emocji i wzruszeń, który na długo pozostanie w naszej pamięci.

Zdjęcia

Nauczyciele języka angielskiego zapraszają do udziału w III MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM pod tegorocznym hasłem „Kobieta w Poezji”.

 

REGULAMIN 

 • Nazwa konkursu:Kobieta w Poezji
 • Organizatorem konkursu jest ZSAiGŻ w Radomiu,
  Nauczyciele: Agnieszka Gębska, Agnieszka Czerwińska-Łyżwińska, Joanna Baran

  1. Cele konkursu:
 • popularyzowanie poezji z różnych krajów,
 • rozwijanie zdolności recytatorskich i aktorskich uczniów,
 • zainteresowanie młodzieży twórczością związaną z kobietami z różnych krajów,
 • zachęcanie do występów przed szerszą publicznością,
 • wspieranie działań twórczych młodzieży w różnych formach aktywności,
 • kształtowanie wrażliwości na odbiór słowa pisanego,
 • rozbudzanie zainteresowań literackich w różnych językach,
 • rozbudzanie aktywności uczniów poprzez dobrowolny udział w organizowanych konkursach,
 • odkrywanie, rozwijanie i prezentacja uzdolnień artystycznych uczniów.
 1. Zasady uczestnictwa:
 • konkurs przeznaczony jest dla młodzieży szkół ponadgimnazjalych,
 • każdy uczestnik prezentuje jeden utwór (wiersz, pieśń w formie recytacji, fragment prozy itp.) w języku polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim bądź ukraińskim
 • dopuszcza się prezentację z rekwizytami i charakteryzacją,
 • w przypadku fragmentu prozy możliwy jest podział na role (maksymalnie 3 osoby)
 • uczestników oceniać będzie jury powołane przez organizatora konkursu,

 

 1. Ocenie podlegać będzie:
 • dobór repertuaru i jego pamięciowe opanowanie,
 • kultura słowa,
 • ogólny wyraz artystyczny i interpretacja (uzasadniony gest sceniczny, element ruchu, strój itp.).
 1. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest dostarczenie (osobiście bądź w formie mailowej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) karty zgłoszenia oraz treści prezentowanego utworu do dnia 6.03.2019r.
 2. Przebieg konkursu:

Konkurs odbędzie się w ZSAiGŻ w Radomiu, przy ul. Uniwersyteckiej 6, w dniu 8.03.2019r., o godz.: 10.00. Po zaprezentowaniu przez młodzież przygotowanych utworów komisja uda się na naradę, po której zostanie ogłoszony werdykt.

 1. Przystąpienie do konkursu jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE I ŻYCZYMY PIĘKNYCH WRAŻEŃ ! :-)

Karta zgłoszenia - TUTAJ

Drugiego lutego przypada Dzień Pozytywnego Myślenia – święto nietypowe i zarazem bardzo potrzebne w dzisiejszym świecie. Inicjatorką tego święta jest amerykańska psycholog Kirsten Harrell. Bada wpływ dobrych myśli na zdrowie i proces leczenia. Jej zdaniem pozytywne nastawienie może zdziałać więcej, niż nam się wydaje.

Optymiści widzą w otaczającym świecie więcej dobra, swoim uśmiechem oraz pozytywnym nastawieniem przyciągają do siebie innych.  To właśnie tacy ludzie najczęściej odnoszą sukcesy.

Choć pozytywne myśli powinniśmy kreować codziennie, 2 lutego szczególnie musimy zwrócić na to uwagę. Uczniowie naszej szkoły skorzystali z możliwości zarażania uśmiechem pozostałych. Zaangażowali w akcje również nauczycieli, którzy z zapałam losowali „dobre myśli”.  Hasła "Wyglądasz dziś bardzo dobrze", "Dzisiaj jest dobry dzień", „Uśmiechnij się”, „Dobrze, że jesteś”, wywołały wiele radości i pozytywnego nastroju, który towarzyszył  społeczności szkolnej w pozostałej części dnia.

Dopełnieniem działań było przygotowanie niewielkiej wystawy, na której młodzież umieściła własnoręcznie wykonane plakaty zachęcające do wizualizacji pozytywnego myślenia. Za pracę i zaangażowanie dziękujemy.

Pamiętajmy, że w Dniu Pozytywnego Myślenia nie warto się martwić. Wszak szklanka zawsze jest do połowy pełna.

Zdjęcia

NASI PARTNERZY

Image
Image
dyplom.jpg
Image