plen

Search

Facebook Likebox Slider

Slide background

Koła Zainteresowań

Architektura Krajobrazu

Młodzież z 1, 2, 3, i 4 klasy technikum architektury krajobrazu gościła na 27 Międzynarodowej Wystawie ,, Zieleń to życie” oraz na 4 edycji Flower EXPO Polska w Warszawie. Związek Szkółkarzy Polskich i Agencja Promocji Zieleni zaprosiła 250 wystawców z 10 krajów. Tegoroczny temat przewodni to ,,Naturalny wybór”. Idea znalazła swój wyraz w aranżacji stoisk oraz tematach w prelekcjach i pokazach. W ramach FLOWER EXPO POLAND i sektora florystycznego zaprezentowano najnowszą ofertę kwiatów ciętych i doniczkowych pochodzących z Holandii, USA, Danii, Włoch i Kenii – przedstawioną w postaci inspirujących aranżacji. Młodzież mogła zapoznać się z nowościami i zapowiedziami tego, co pojawi się w kolejnym sezonie w handlu. Chętni uczniowie wzięli udział w quizie o Warszawie, w warsztatach tworzenia roślinnej biżuterii i wianków oraz malowania. Tegoroczne Targi miały zwrócić uwagę na fundamentalną rolę zieleni w życiu człowieka oraz jego zamiłowanie do roślin i kwiatów. Opiekunami uczniów na wycieczce byli: T. Siara, J. Wdowska i D. Kutkowski.

Zdjęcia

W dniu 12 czerwca odbyła się uroczystość wręczenia nagród w IV edycji Konkursu ,,Skutki zmian klimatu” zorganizowanego przez Urząd Miejski w Radomiu w ramach realizacji projektu ,,Adaptacja do zmian klimatu poprzez zrównoważoną gospodarkę wodą w przestrzeni miejskiej Radomia” dofinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Programu LIFE i środków krajowych Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Konkurs był adresowany do wszystkich szkół radomskich. Celem konkursu była prezentacja twórczego spojrzenia młodego pokolenia na kwestię znaczenia zmian klimatu przy wykorzystaniu sztuk plastycznych.  W konkursie wzięła udział Sofiia Rastorhuieva uczennica 1 klasy technikum architektury krajobrazu, która pod kierunkiem p. Teresy Siary przedstawiła skutki suszy nad  Zalewem na Borkach w technice malarskiej. Wśród ponad 100 nadesłanych prac, praca Sofii została wyróżniona. W nagrodę uczennica otrzymała pamiątkowy dyplom, książkę o skutkach zmian klimatu oraz karnet na basen na pół roku. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

Miło nam poinformować o rozstrzygnięciu  konkursu najubileuszową pisankę wielkanocną. Celem konkursu byłozachowanie tradycji wykonywania pisanek wielkanocnych, kształtowanie wrażliwości estetycznej i rozwijanie uzdolnień plastycznych młodzieży. Przy ocenie prac brano pod uwagę:  wrażenie artystyczne, oryginalność, wkład pracy i estetykę wykonania.
Pierwsze miejsce przyznano Małgorzacie Pabiniak z kl. 1 TŻ ( zdobienie cekinami ), drugie miejsce Bozhene Boisiuk z kl. 3 TK ( decupage na sklejce ), trzecie miejsce Sarze Królikowskiej z kl. 2 TŻ ( zdobienie wstążkami ). Na wyróżnienie zasługują  pisanki wykonane przez Olhe Doroshenko i Kateryne Komasho z kl. 3 TK tradycyjną metodą ukraińską przy pomocy wosku. Oryginalnym pomysłem było wykonanie pisanki w stylu vintage przez p. pedagog L. Bojarską. Wszystkie pisanki można podziwiać w holu szkoły. Uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Wraz z pojawieniem się pierwszych promieni słonecznych Koło Młodego Architekta rozpoczęło swoje działania w terenie. Uczniowie klasy 3Tk  pod opieką Pani Joanny Wdowskiej po raz kolejny odwiedzili ogród przy kościele św. Jana Chrzciciela w Radomiu. Architekci zajęli się wiosennym przycięciem roślin oraz uporządkowaniem terenu.

Dzięki temu ogród stał się przejrzysty, a rośliny obudziły się do życia.

 Po skończonej pracy uczniowie zostali nagrodzeni słodkościami.

Zdjęcia

W dniu 5 kwietnia 2019 r. odbyła się wycieczka zawodowa do Kielc na XXVI Targi Ogrodnicze i Działkowe ,,Ogród i Ty” oraz  XXVI Ogólnopolskie Targi Materiałów Budownictwa Mieszkaniowego i Wyposażenia Wnętrz „Dom”.  Wydarzenie było doskonałą okazją do poznania najnowszych trendów w architekturze i budownictwie.Targi ,,Ogród i Ty” to miejsce dla wszystkich miłośników zieleni i działkowych dodatków oraz inspiracją do projektowania małych, dużych ogrodów  oraz działek. Można było tu znaleźć sadzonki, kwiaty, krzewy, drzewa owocowe i ozdobne, a także meble do ogrodu. Młodzież z technikum architektury krajobrazu aby łatwiej posługiwać się sztuką urządzania tarasu, balkonu czy przydomowych rabat zapoznała się z roślinnymi trendami panującymi w tym roku. Była też okazja zakupu kwalifikowanego materiału roślinnego. Szkoda tylko, że w tym samym terminie nie odbyły się smaczne i radosne Targi Turystyki Wiejskiej i Aktywnej AGROTRAVEL & Active Life.
W wycieczce uczestniczyli głównie uczniowie 1 TK, 2 TK, 3 TK, 4 TK pod opieką T. Siary, D. Kutkowskiego, J. Wdowskiej.

Teresa Siara

Zdjęcia

Centrum Kształcenia Praktycznego w Radomiu, Przedszkole Publiczne nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi w Radomiu oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu zorganizowali konkurs plastyczny pt.:„Klucz do Miasta”.

Inspiracją do podjęcia tematu było pielęgnowanie tradycji obchodów Radomskich Dni Godności podkreślających obecność wśród nas osób z niepełnosprawnościami oraz dostrzeżenie i ukazanie piękna naszego miasta w wykonanym projekcie. Wśród 42 nadesłanych prac znalazły się też dwie prace naszych uczennic tj. Laury Mierzejewskiej z kl. 2 Tk i Sofii Rastorhuievy z kl. 1 Tk, które pracowały pod okiem p. T. Siary. Projekty kluczy były estetycznie wykonane, nawiązywały do symbolicznych miejsc naszego miasta i umieszczono na nim elementy architektury naszego miasta. Uczennice wykazały się kreatywnością w doborze symboliki związanej z historią Radomia. Laura i Sofiia otrzymały pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy!

Zdjęcia

Zobacz wszystkie wpisy

NASI PARTNERZY

Image
Image
dyplom.jpg
Image