plen

Search

Facebook Likebox Slider

Slide background

Koła Zainteresowań

Architektura Krajobrazu

Działania artystyczne grupy Koła Rękodzielniczego obecnie przeniosły się do sieci. Stanowią one możliwość wyrażenia własnych pomysłów, miłe spędzenie wolnego czasu a także pozwalają zapomnie o codziennych troskach. Trudno nam wyobrazić sobie święta Bożego Narodzenia bez dekoracji. Uczniowie pragnąc kontynuować wspaniałą tradycję, własnoręcznie wykonali ciekawe ozdoby świąteczne, które wprowadzają nas w ten wyjątkowy i radosny nastrój. Życzymy wszystkim zdrowych, spokojnych i wypełnionych ciepłem i dobrem świąt Bożego Narodzenia a w Nowym Roku jak najwięcej powodów do radości. Zapraszamy do galerii naszych prac na stronie szkoły i FB.

Zdjęcia

Wszyscy pochłonięci nauką, pracą, swoimi sprawami…

     Pandemia COVID-19 zupełnie zmieniła naszą rzeczywistość. Codzienność w dużej mierze stała się wirtualną. Kwarantanna, choroby bliskich, izolacja i szaruga jesieni ma niekorzystny wpływ na nasze samopoczucie...ale nie wśród pozytywnie zakręconej ekipy Koła Rękodzielniczego.

     Tak jak wszyscy zmagamy się z nowym życiem...ale dostrzegamy też piękno świata, zmienność przyrody, spędzamy wolne chwile na realizacji swoich zainteresowań i pasji...na miarę możliwości i czasu.

     Dziś dzielimy się z Wami naszymi pracami. Mamy nadzieję, że pocieszą oko a może i kogoś zainspirują. Zapraszamy do dołączenia do nas:-)

Prace zostały wykonane przez: Karol Zawisza (1Ltb),Ania Tokarska (2Ltb), Julka Chłopicka (3L4t), Gabrysia Jabłońska (3L4t). Opiekunowie: Urszula Galińska, Luiza Bojarska.

Zdjęcia

22 kwietnia to Dzień Ziemi. W tym roku święto ma swoją pięćdziesiątą rocznicę. Tegorocznym hasłem jest: Działanie na rzecz klimatu.

Dokładnie pół wieku temu, 22 kwietnia 1970 roku, ok. 20 milionów Amerykanów przemaszerowało ulicami USA, aby zaapelować o ochronę planety. To historyczne wydarzenie zapoczątkowało globalny, proekologiczny ruch znany jako Dzień Ziemi, który obecnie urósł do rangi światowego wydarzenia i jednoczy w działaniu ponad miliard ludzi. Co roku w ramach obchodów Dnia Ziemi ludzie na całym świecie wychodzą zwykle ze swoich domów, jednoczą się ze sobą i chcą ratować naszą planetę. W szkołach organizowane są olimpiady przyrodnicze, konkursy, uczniowie sadzą drzewa. Obchody tego święta ma na celu dbanie o środowisko, a także głoszenie postaw ekologicznych i wdrażanie ich w życie społeczeństwa. Jak bardzo ważne jest dbanie o planetę.

Jednak w tym roku nic nie jest takie, jak było. Ten rok jest inny - bardzo inny. Kiedy siedzimy zamknięci w damach pomyślmy w jaki sposób możemy pomóc NASZEJ PLANECIE. Dla zainteresowanych warte do obejrzenia na kanale  WILD  NATIONAL GEOGRAPHIC

JANE GOODALL: NADZIEJA NA PRZYSZŁOŚĆ

PREMIERA 22 KWIETNIA O 21:00

Droga społeczności ZSAiGŻ!
Konkurs ZDALNA DEKORACJA WIELKANOCNA 2020 dobiegł końca. Otrzymaliśmy od Was  51 prac!!! Na nasz apel odpowiedzieli zarówno uczniowie jak i nauczyciele. Nadesłane prace są naprawdę wyjątkowe i widać, że włożyliście w ich tworzenie wiele trudu. To dowodzi tego, że nawet w obecnych warunkach Wasza kreatywność nie ma granic. Różnorodność materiałów i technik świadczy o ogromnej fantazji i pomysłowości. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie! :) Dzięki Wam poczuliśmy panującą w Waszych domach magię Świąt Wielkiej Nocy.
Z serca życzymy wszystkim zdrowych, spokojnych Świąt Wielkanocnych pełnych wiary, nadziei i miłości.
Zapraszamy do galerii zdjęć na stronie szkoły i na Facebooku.

Zdjęcia

                    ORGANIZATORKI

DRODZY UCZNIOWIE i NAUCZYCIELE
Zbliżają się Święta Wielkanocne, które wiążą się z licznymi tradycjami. W tym roku będą inne niż zwykle. Spędzimy je w zaciszu własnych domów i w gronie jedynie najbliższej rodziny. Jest to też, okres symbolizujący nowe życie i nowe nadzieje.
 W związku z tym zachęcamy do wykonania swojej albo wspólnie z rodziną ozdoby wielkanocnej (pisanka, stroik, wianek, koszyczek, dekoracja w mieszkaniu itp.). Można też nadać drugie życie ozdobom z ubiegłych lat. Jesteście w domu, możecie wykorzystać różne elementy do dekoracji. Wierzymy, że pomysłów Wam nie zabraknie.
Po wykonaniu pracy, prosimy dołączyć karteczkę z imieniem, nazwiskiem i klasą, zrobić zdjęcie w ładnej scenerii domowej i wysłać emailem na adres siarateresa@vp.pl lub przez Librusa jako załącznik do Pani Urszuli Galińskiej. Wasze prace umieścimy na stronie szkoły i na Facebooku.
Termin nadsyłania zdjęć - 7 kwietnia 2020 r.

W dniu 24 lutego odbyło się spotkanie uczniów klas technikum architektury krajobrazu z Igą Jędrejek - studentką wydziału architektury krajobrazu Wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. Iga ukończyła naszą szkołę w 2017 roku, otrzymała m.in. stypendium Prezesa Rady Ministrów, Odznakę Złotego Absolwenta oraz realizowała stypendialny projekt edukacyjny. Zanim oddaliśmy głos Idze, pani  Teresa Siara przedstawiła prezentację o udziale wychowanki w życiu szkoły przez okres 4 lat. Było to okazją do wspomnień. Następnie Iga z wielkim entuzjazmem mówiła o swoim wydziale i studiach we Wrocławiu. Zaprezentowała swoje projekty koncepcyjne i wykonawcze różnych obiektów terenów zieleni. Opowiedziała o swoich praktykach i wyjazdach plenerowych. Wizyta Igi była z pewnością interesująca dla naszych uczniów. Być może będzie stanowić ważną podpowiedź przy wyborze kierunku studiów lub dalszego kształcenia. Doświadczenia starszej koleżanki – absolwentki to bezcenne źródło wiedzy nawet w dobie Internetu.

Zdjęcia

Zobacz wszystkie wpisy

NASI PARTNERZY

Image
Image
dyplom.jpg
Image