plen

Search

Facebook Likebox Slider

Slide background

Koła Zainteresowań

Architektura Krajobrazu

25637327 1719461431408672 1412645453 oUczniowie z klasy 2TK wraz z opiekunkami Panią Joanną Wdowską i Panią Darią Łyjak-Grzeszczyk przygotowali kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbył się w dniach 18 i 19 grudnia. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem, a wszystko za sprawą pięknych, własnoręcznie wykonanych dzieł. Ozdoby zrobione były z łatwo dostępnych materiałów tj.: szyszki, krążki drewna, gazety, mech i wiele innych. Nie zabrakło również Bożonarodzeniowych pierniczków wykonanych przez uczniów technikum żywienia. Wybór był ogromny zaś każdy element niepowtarzalny i oryginalny, tak więc każdy mógł znaleźć cos dla siebie lub dla kogoś bliskiego.

Zdjęcia

                                                   Koło Młodego Architekta

2Obok wielbicieli tradycyjnych choinek coraz więcej jest zwolenników oryginalnych, symbolicznych drzewek. Ważne, by te symboliczne miały cechy charakterystyczne dla prawdziwej choinki, czyli kształt, bombki, ozdoby, światełka lub kolor. Taka choinka może być zrobiona z: drewna, sznurka, szyszek, gałązek, orzechów, plastiku, mchu czy nawet z drutu. Może być w różnych kolorach i po prostu zawieszona na ścianie. Ogranicza nas tylko własna wyobraźnia. Największą zaletą takiej choinki jest to, że cieszy nas znacznie dłużej niż prawdziwa. Może mieć różną wielkość – od miniaturowej po przeskalowaną i można ją stawiać w różnych nietypowych miejscach.Dekoracje świąteczne mają niezwykły czar wtedy, gdy widać w nich naszą inwencję twórczą. Takie są zwłaszcza ozdoby ręcznie robione.
Uczniowie 1, 2 i 3 technikum architektury krajobrazu pod opieką prof. Teresy Siary trochę poeksperymentowali i wykonali urocze choinki wg swojego gustu, które mogą być inspiracją świąteczną dla innych i cieszyć swoją wyjątkowością.
Gratulujemy nietypowych pomysłów i dziękujemy za zorganizowanie świątecznej wystawy.

Zdjęcia

18 i główneDnia 17 grudnia uczniowie z ZSAiGŻ wzięli udział w corocznym konkursie na najpiękniejszą choinkę na deptaku. Jak co roku ozdoby przygotowywane były przez uczniów klas technikum architektury krajobrazu i mechanizacji rolnictwa pod czujnym okiem opiekunów. Tym razem postawiliśmy na ekologię i wykorzystaliśmy naturalne, łatwo dostępne surowce. Nasze ozdoby przystrojone były suszonymi owocami, kawą i ciecierzycą. Dużą rolę odegrały szyszki. To właśnie           z nich wykonaliśmy reprezentacyjną gwiazdę, łańcuch i "bombki". Skorzystaliśmy z wielu pomysłów zaczerpniętych z różnych źródeł dlatego nasza choinka była oryginalna i przyciągała uwagę przechodniów. Nasz ogrom pracy doceniło jury i trzeci raz z rzędu zajęliśmy pierwsze miejsce oraz zdobyliśmy atrakcyjne nagrody.

Do naszego zwycięstwa przyczynili się Pan Tadeusz Świerczyński, Pan Rafał Kijas, Pani Joanna Wdowska. Koordynatorem była Pani Daria Łyjak-Grzeszczyk.

Zdjęcia

1Dnia 6 grudnia członkowie Koła Młodego Architekta zorganizowali "Mikołajkowe Warsztaty Orgiami". Kierownikiem warsztatów był autor słynnego "Modułowego Reymonta"- Kewin Drelewski. Uczeń klasy drugiej tym razem zaprezentował mikołaja składającego się z 460 elementów. Celem naszego spotkania było zintegrowanie uczniów oraz spędzenie mikołajek na nauce czegoś oryginalnego pod okiem fachowca. Kewin swoim hobby podzielił się z uczniami klasy pierwszej i drugiej. W całkowitym spokoju i skupieniu każdy uczestnik warsztatów składał swojego mikołaja co było nie lada wyzwaniem. Uparcie dążyliśmy do uzyskania zamierzonego efektu i mogliśmy liczyć na pomoc Kewina. Dzień spędziliśmy w miłej atmosferze, przy świątecznej muzyce i słodkościach, które dodawały nam sił. Na naszym spotkaniu nie zabrakło śmiechu i ciągłych żartów. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w kolejnych warsztatach, które odbędą się już wkrótce.

Opiekunowie koła:

Daria Łyjak-Grzeszczyk

Joanna Wdowska

Zdjęcia

0 startoweOd października trwał w naszej szkole konkurs plastyczny skierowany do wszystkich uczniów szkoły:

,,REYMONT – TRADYCYJNY I WSPÓŁCZESNY WIZERUNEK PISARZA”

Celem konkursu było:uczczenie 150 rocznicy urodzin Reymonta, przybliżenie młodzieży wizerunku patrona szkoły, rozwijanie kreatywności, wrażliwości artystycznej, uzdolnień plastycznych, wykorzystanie technik i grafiki komputerowej.

Główne kryteria oceny prac to: związek z patronem, pomysłowość, oryginalność, kreatywność, technika wykonania i estetyka pracy.

Oceniano prace wykonane w dwóch kategoriach:
I. Prace wykonane techniką tradycyjną w formie np. rysunku, obrazu malarskiego, ilustracji, rzeźby, plakatu, collage, itp.
II. Prace wykonane techniką grafiki komputerowej


Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i kreatywnością w wykonaniu swoich prac.           

W dniu 16 listopada 2017, komisja konkursowa w składzie: dyrektor szkoły Pan Paweł Frankowicz  oraz nauczyciele: Pani Teresa Siara i Pan Ireneusz Wróblewski wyłoniła zwycięzców.


W kategorii technik tradycyjnych pierwsze miejsce przyznano pracy Kewina Drelewskiego z klasy 2TK "Modułowy Reymont" wykonany metodą origami modułowego chińskiego, drugie miejsce zajęła  Natalia Filipowska z klasy 3TK za pracę "Portret Reymonta na dębie" wykonany metodą wypalania na drewnie. Trzecie miejsce zajął Anton Shevchenko z klasy 2TK za pracę "Reymony w tatuażu"

...

Zobacz wszystkie wpisy

NASI PARTNERZY

Image
Image
Image
Image