plen

Search

Facebook Likebox Slider

Slide background

Koła Zainteresowań

Architektura Krajobrazu

DRODZY UCZNIOWIE i NAUCZYCIELE
Zbliżają się Święta Wielkanocne, które wiążą się z licznymi tradycjami. W tym roku będą inne niż zwykle. Spędzimy je w zaciszu własnych domów i w gronie jedynie najbliższej rodziny. Jest to też, okres symbolizujący nowe życie i nowe nadzieje.
 W związku z tym zachęcamy do wykonania swojej albo wspólnie z rodziną ozdoby wielkanocnej (pisanka, stroik, wianek, koszyczek, dekoracja w mieszkaniu itp.). Można też nadać drugie życie ozdobom z ubiegłych lat. Jesteście w domu, możecie wykorzystać różne elementy do dekoracji. Wierzymy, że pomysłów Wam nie zabraknie.
Po wykonaniu pracy, prosimy dołączyć karteczkę z imieniem, nazwiskiem i klasą, zrobić zdjęcie w ładnej scenerii domowej i wysłać emailem na adres siarateresa@vp.pl lub przez Librusa jako załącznik do Pani Urszuli Galińskiej. Wasze prace umieścimy na stronie szkoły i na Facebooku.
Termin nadsyłania zdjęć - 7 kwietnia 2020 r.

W dniu 24 lutego odbyło się spotkanie uczniów klas technikum architektury krajobrazu z Igą Jędrejek - studentką wydziału architektury krajobrazu Wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego. Iga ukończyła naszą szkołę w 2017 roku, otrzymała m.in. stypendium Prezesa Rady Ministrów, Odznakę Złotego Absolwenta oraz realizowała stypendialny projekt edukacyjny. Zanim oddaliśmy głos Idze, pani  Teresa Siara przedstawiła prezentację o udziale wychowanki w życiu szkoły przez okres 4 lat. Było to okazją do wspomnień. Następnie Iga z wielkim entuzjazmem mówiła o swoim wydziale i studiach we Wrocławiu. Zaprezentowała swoje projekty koncepcyjne i wykonawcze różnych obiektów terenów zieleni. Opowiedziała o swoich praktykach i wyjazdach plenerowych. Wizyta Igi była z pewnością interesująca dla naszych uczniów. Być może będzie stanowić ważną podpowiedź przy wyborze kierunku studiów lub dalszego kształcenia. Doświadczenia starszej koleżanki – absolwentki to bezcenne źródło wiedzy nawet w dobie Internetu.

Zdjęcia

Las Kosowski to miejsce szczególne, które nasza społeczność szkolna otoczyła opieką. Znajduje się tam kamień, który sprawia, że zbrodnia hitlerowska nie pójdzie w niepamięć. Nasi uczniowie z 1 klasy architektury krajobrazu pod opieką pani T. Siary wybrali się tam w poniedziałek 28 października i z zapałem zabrali się za porządki. Grabki i szczotki wręcz „paliły” im się w rękach.

Architekci krajobrazu z opiekunem T. Siarą i pracownikami Caritasu, na rabacie przed budynkiem szkoły posadzili 100 cebul żonkili. W ten sposób wzięli udział w inauguracji akcji Pola Nadziei, dzięki której Caritas chce wesprzeć osoby chore na raka i ich rodziny.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a także Ministerstwo Środowiska. Zwycięzcami eliminacji szkolnych, w bloku tematycznym -  architektura krajobrazu zostali następujący uczniowie: I miejsce – Eliza Fereniec (IVTK), II miejsce – Wioleta Stańczak (IV TK), III miejsce – Arkadiusz Matuska (IVTK) i Kacper Baran (3TK). Eliza i Wioleta wezmą udział w eliminacjach okręgowych w dniach 24 -25 kwiecień 2020 roku.

Zobacz wszystkie wpisy

NASI PARTNERZY

Image
Image
dyplom.jpg
Image