plen

Search

Facebook Likebox Slider

Slide background

Koła Zainteresowań

Architektura Krajobrazu

Jak co roku Koło Młodego Architekta wraz z opiekunkami zorganizowało kiermasz wielkanocny. Prace rozpoczęliśmy na początku marca. Gromadziliśmy niezbędne materiały i produkty. Po raz kolejny postawiliśmy na ekologię. Drewniane ozdoby takie jak kury, króliki, jaja wykonywaliśmy ręcznie z pomocą Pana Tadeusza Świerczyńskiego i Pana Andrzeja Pyszczka. W naszej ofercie znalazły sie również wianki wyplatane z gałązek brzozowych , drzewka wielkanocne z mchu. Piękne, wielkanocne jajka zostały wykonane metodą decoupage i origami. W naszej ofercie znalazł także pisanki wykonywane różnymi technikami oraz kolorowe kompozycje kwiatowe. Dużym powodzeniem  i zainteresowaniem cieszyły się wyroby drewniane, wianki i ręcznie zdobione pisanki. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy pomogli nam w zorganizowaniu tego wydarzenia- nauczycielom, pracownikom i uczniom ZSAiGŻ.

Zdjęcia

W trakcie dnia otwartego -17 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty z decoupage.  Brali w nich udział uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Uczestnicy zapoznali się z materiałami potrzebnymi do zrobienia skrzynki i zgodnie z instrukcją , którą przedstawiła Pani Daria Łyjak-Grzeszczyk wykonali poszczególne zdobienia.

Zdjęcia

Dnia 14 marca uczennice klasy 2tk pod opieką Pani Darii Łyjak-Grzeszczyk odwiedziły  Publiczne Przedszkole nr 8 im. Króla Maciusia I w Radomiu. Celem wizyty było wykonanie świątecznych ozdób z przedszkolakami. Dzieci bardzo serdecznie przyjęły swoich gości oraz wykazały się dużą chęcią i zaangażowaniem w wykonywanie ozdób. Wspólną pracą udało nam się stworzyć papierowe wianki, baranki z serwetek oraz posiać rzeżuchę i owies, które trafią na wielkanocny stół. Na wszystkich twarzach gościł wielki uśmiech. Satysfakcja z wykonanej ozdoby była bezcenna zarówno dla maluchów jak i dla gości z ZSAiGŻ.

Zdjęcia

W dniach 21-23.02.2018r. na Uniwersytecie Warmińsko – Mazurskim w Olsztynie odbyło się seminarium dla nauczycieli z całej Polski nt. ,,Hortiterapia – terapia wspomagająca rehabilitację za pomocą roślin ogrodniczych”. 
Hortiterapia (gr. hortis – ogród, therapeuein – leczyć, opiekować się) to metoda terapeutyczna stosowana od dawna w Ameryce Północnej, Japonii i Europie Zachodniej, która staje się coraz popularniejsza w Polsce.

W ramach terapii ogrodem pacjent doświadcza zieleni wszystkimi pięcioma zmysłami, przebywając w jej otoczeniu i pielęgnując ogród. Hipokrates twierdził, że Medicus curat, natura sanat – Lekarz leczy, natura uzdrawia. Współcześni lekarze i terapeuci na nowo odkryli w kontakcie człowieka z zielenią naturalną formę wspomagania terapii leczniczej, psychoterapii i rehabilitacji. Wskazania do hortiterapii   to:
- niepełnosprawność ruchowa lub intelektualna
- uzależnienia, np.: alkoholizm, narkomania
- zaburzenia neurologiczne u dzieci, przede wszystkim mózgowe porażenie dziecięce
- resocjalizacja więźniów
- depresja lub przewlekły stres.
Ciekawymi punktami programu seminarium były ćwiczenia z hortiterapeutą przeprowadzone w szklarni oraz warsztaty wykonywania dekoracji wielkanocnych w Pracowni Florystycznej.
Bardzo interesujące i zaskakujące były też wykłady o uzależnieniach behawioralnych oraz od narkotyków i alkoholu przeprowadzone przez doświadczonego wykładowcę z Miejskiego Zespołu Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Olsztynie. Zachęcam do pogłębienia tematyki z hortiterapii, która może mieć dobroczynny wpływ na każdego z nas. Relacja pomiędzy medycyną, ogrodnictwem oraz terapią staje się coraz częściej rodzajem leczenia uzupełniającego w poprawie psychicznego stanu zdrowialudzi oraz rehabilitacji dzieci i dorosłych.

Teresa Siara

 

25637327 1719461431408672 1412645453 oUczniowie z klasy 2TK wraz z opiekunkami Panią Joanną Wdowską i Panią Darią Łyjak-Grzeszczyk przygotowali kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbył się w dniach 18 i 19 grudnia. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem, a wszystko za sprawą pięknych, własnoręcznie wykonanych dzieł. Ozdoby zrobione były z łatwo dostępnych materiałów tj.: szyszki, krążki drewna, gazety, mech i wiele innych. Nie zabrakło również Bożonarodzeniowych pierniczków wykonanych przez uczniów technikum żywienia. Wybór był ogromny zaś każdy element niepowtarzalny i oryginalny, tak więc każdy mógł znaleźć cos dla siebie lub dla kogoś bliskiego.

Zdjęcia

                                                   Koło Młodego Architekta

2Obok wielbicieli tradycyjnych choinek coraz więcej jest zwolenników oryginalnych, symbolicznych drzewek. Ważne, by te symboliczne miały cechy charakterystyczne dla prawdziwej choinki, czyli kształt, bombki, ozdoby, światełka lub kolor. Taka choinka może być zrobiona z: drewna, sznurka, szyszek, gałązek, orzechów, plastiku, mchu czy nawet z drutu. Może być w różnych kolorach i po prostu zawieszona na ścianie. Ogranicza nas tylko własna wyobraźnia. Największą zaletą takiej choinki jest to, że cieszy nas znacznie dłużej niż prawdziwa. Może mieć różną wielkość – od miniaturowej po przeskalowaną i można ją stawiać w różnych nietypowych miejscach.Dekoracje świąteczne mają niezwykły czar wtedy, gdy widać w nich naszą inwencję twórczą. Takie są zwłaszcza ozdoby ręcznie robione.
Uczniowie 1, 2 i 3 technikum architektury krajobrazu pod opieką prof. Teresy Siary trochę poeksperymentowali i wykonali urocze choinki wg swojego gustu, które mogą być inspiracją świąteczną dla innych i cieszyć swoją wyjątkowością.
Gratulujemy nietypowych pomysłów i dziękujemy za zorganizowanie świątecznej wystawy.

Zdjęcia

Zobacz wszystkie wpisy

NASI PARTNERZY

Image
Image
tabliczka1a.jpg
Image
Image