plen

Search

Facebook Likebox Slider

Slide background

Koła Zainteresowań

Architektura Krajobrazu

Uczniowie 4 klasy technikum architektury krajobrazu doskonalili swoje umiejętności zawodowe w ogrodzie na terenie Zespołu Szkół Skórzano – Odzieżowych, Stylizacji i Usług w Radomiu. Po przeprowadzeniu analizy funkcjonalno – przestrzennej wnętrza ogrodowego pod kątem roślin, elementów małej architektury oraz zasad kompozycji, uczniowie przeprowadzili specjalistyczne zabiegi pielęgnacyjne terenów zieleni i zadrzewień. Młodzi architekci wykazali się kreatywnością, cierpliwością, zdolnościami organizacyjnymi oraz gotowością do pracy w różnych warunkach pogodowych. Prace wykonane pod kierunkiem p. Teresy Siary i p. Joanny Wdowskiej przyczyniły się do stworzenia nie tylko lepszego pleneru dla fototechników ale też miejsca wypoczynku dla całej społeczności Skórzanki.

Teresa Siara

Zdjęcia

W dniu 10 października uczniowie 2 klasy technikum architektury krajobrazu z p. Teresą Siara odwiedzili miejsce pamięci radomian pomordowanych przez hitlerowców w Lesie Kosowskim w latach 1939 – 1944. Wszyscy zginęli tylko dlatego, że byli Polakami. Ten pomnik został odsłonięty w 2011 r. i przekazuje pamięć o pomordowanych następnym pokoleniom. Płyta wykonana z kamienia naturalnego położona jest na skraju lasu w Kosowie u zbiegu ulic Sygietyńskiego i Kieleckiej. Po wykonaniu zabiegów pielęgnacyjnych wokół pomnika, uczniowie z opiekunem zapalili znicze i położyli ozdobną wiązankę.

Zdjęcia

Teresa Siara

Po raz kolejny uczniowie architektury krajobrazu ZSAiGŻ odwiedzili ogród parafialny FARA w Radomiu. Klasy III oraz IV zadbały o zieleń poprzez przycięcie, usunięcie i wycięcie niepotrzebnych elementów roślin. Dzięki naszemu wysiłkowi ogród stał się przejrzysty i zadbany. Wszystko obywało się pod czujnym okiem Pani Joanny Wdowskiej.

Po skończonej pracy uczniowie zostali nagrodzeni słodkościami.

Zdjęcia

Jak co roku Koło Młodego Architekta wraz z opiekunkami zorganizowało kiermasz wielkanocny. Prace rozpoczęliśmy na początku marca. Gromadziliśmy niezbędne materiały i produkty. Po raz kolejny postawiliśmy na ekologię. Drewniane ozdoby takie jak kury, króliki, jaja wykonywaliśmy ręcznie z pomocą Pana Tadeusza Świerczyńskiego i Pana Andrzeja Pyszczka. W naszej ofercie znalazły sie również wianki wyplatane z gałązek brzozowych , drzewka wielkanocne z mchu. Piękne, wielkanocne jajka zostały wykonane metodą decoupage i origami. W naszej ofercie znalazł także pisanki wykonywane różnymi technikami oraz kolorowe kompozycje kwiatowe. Dużym powodzeniem  i zainteresowaniem cieszyły się wyroby drewniane, wianki i ręcznie zdobione pisanki. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy pomogli nam w zorganizowaniu tego wydarzenia- nauczycielom, pracownikom i uczniom ZSAiGŻ.

Zdjęcia

W trakcie dnia otwartego -17 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty z decoupage.  Brali w nich udział uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Uczestnicy zapoznali się z materiałami potrzebnymi do zrobienia skrzynki i zgodnie z instrukcją , którą przedstawiła Pani Daria Łyjak-Grzeszczyk wykonali poszczególne zdobienia.

Zdjęcia

Dnia 14 marca uczennice klasy 2tk pod opieką Pani Darii Łyjak-Grzeszczyk odwiedziły  Publiczne Przedszkole nr 8 im. Króla Maciusia I w Radomiu. Celem wizyty było wykonanie świątecznych ozdób z przedszkolakami. Dzieci bardzo serdecznie przyjęły swoich gości oraz wykazały się dużą chęcią i zaangażowaniem w wykonywanie ozdób. Wspólną pracą udało nam się stworzyć papierowe wianki, baranki z serwetek oraz posiać rzeżuchę i owies, które trafią na wielkanocny stół. Na wszystkich twarzach gościł wielki uśmiech. Satysfakcja z wykonanej ozdoby była bezcenna zarówno dla maluchów jak i dla gości z ZSAiGŻ.

Zdjęcia

Zobacz wszystkie wpisy

NASI PARTNERZY

Image
Image
tabliczka1a.jpg
Image
Image