plen

Search

Facebook Likebox Slider

Slide background

Koła Zainteresowań

Architektura Krajobrazu

22 listopada 2018 r. odbyła się konferencja podsumowująca efekty działań edukacyjnych realizowanych w projekcie ,, Bezpieczeństwo ekonomiczne konsumenta na rynku”. W ramach projektu nasi uczniowie z opiekunami T. Siarą i M. Pajestką wzięli udział w konkursie plastycznym  na komiks, którego organizatorem był Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Uczestnicy mieli za zadanie w oryginalny i ciekawy sposób przedstawić zagrożenia związane z zakupami i płatnościami w sieci lub z obecnością dzieci w cyberprzestrzeni czy bezpieczeństwo tożsamości konsumenta w sieci. Członkowie 11 – osobowej Komisji Konkursowej przy ocenie brali pod uwagę: pomysłowość, technikę, wrażenie artystyczne oraz przekaz merytoryczny. Zostały przyznane 3 nagrody rzeczowe oraz 10 wyróżnień. Podczas finału konkursu, w obecności przedstawicieli Narodowego Banku Polskiego, funkcjonariuszy i pracowników Policji,  nasi uczniowie otrzymali III miejsce i 3 wyróżnienia.
III miejsce – Laura Mierzejewska z kl. 2 TK,

wyróżnienie – Anna Trubina z kl. 4 TK
wyróżnienie – Olha Doroshenko z kl. 2 TK
wyróżnienie – Sofiia Rastorhuieva z kl. 1 TK.
Opiekun autorów zwycięskich komiksów T. Siara oraz dyr. P. Frankowicz zostali uhonorowani dyplomami z podziękowaniami za wkład i zaangażowanie w realizację projektu, a każdy uczestnik konferencji otrzymał komplet materiałów z opublikowanymi nagrodzonymi i wyróżnionymi pracami: kalendarz ścienny na 2019 rok oraz folder edukacyjny. W trakcie konferencji udostępniono ekspozycję prac plastycznych nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie dla młodzieży.
Dziękujemy i gratulujemy wszystkim nagrodzonym.

Zdjęcia

W listopadzie został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na plakat związany z 100 rocznicą odzyskania niepodległości Polski.  Organizatorami konkursu była p. Teresa Siara i p. Ireneusz Wróblewski. Komisja w składzie: organizatorzy oraz dyrektor szkoły Paweł Frankowicz, biorąc pod uwagę samodzielność, pomysłowość, kreatywność i estetykę wykonania spośród 34 prac wyłoniła 5 najciekawszych. Podczas uroczystej akademii zostały wręczone dyplomy, wyróżnienia i nagrody rzeczowe.

I miejsce – Anna Trubina kl.4 TK, 

II miejsce – Kacper Baran kl. 2 TK

III miejsce – Sofia Rastorhuieva kl. 1 TK

wyróżnienie – Wioleta Stańczak kl. 3 TK

wyróżnienie – Weronika Spadło kl. 1 TW.

Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

organizatorzy konkursu

Rocznica 100-lecia odzyskania niepodległości jest tak wyjątkowym wydarzeniem, że ważne jest, aby pozostało po nim jak najwięcej pamiątek. Z tego też powodu uczniowie klasy 2 Tk pod opieką pani T. Siary wysadzili na rabacie szkolnej wiąz górski o pokroju kolumnowym. W wydarzeniu brał udział pan dyrektor P. Frankowicz oraz pan kierownik D. Kutkowski. Młodzież w ramach zajęć praktycznych będzie opiekować się drzewkiem. Będzie ono nam przypominać codziennie o darze, jakim jest niepodległość naszej ojczyzny.

Zdjęcia

W chłodne przedpołudnie 24 października, na jednej z rabat przed naszą szkołą ponownie zamieszkały cebulki narcyzów. Zespół Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej, po raz kolejny dołączył do akcji sadzenia narcyzów. Zebrane na wiosnę kwiaty, jak co roku, zostaną sprzedane przez wolontariuszy Caritas Diecezji Radomskiej, a dochód z ich sprzedaży wesprze osoby z chorobami nowotworowymi. Jesteśmy dumni, że ponownie mogliśmy wziąć udział w tej pięknej akcji. Wspomagali nas w niej uczniowie ZSAiGŻ z klasy architektury krajobrazu pod czujnym okiem Pani Teresy Siary. W tak ważny dzień, mimo trudnych warunków pogodowych, pojawiło się jednak słońce. Zapraszamy do relacji w mediach.

TV DAMI

Uczniowie 4 klasy technikum architektury krajobrazu doskonalili swoje umiejętności zawodowe w ogrodzie na terenie Zespołu Szkół Skórzano – Odzieżowych, Stylizacji i Usług w Radomiu. Po przeprowadzeniu analizy funkcjonalno – przestrzennej wnętrza ogrodowego pod kątem roślin, elementów małej architektury oraz zasad kompozycji, uczniowie przeprowadzili specjalistyczne zabiegi pielęgnacyjne terenów zieleni i zadrzewień. Młodzi architekci wykazali się kreatywnością, cierpliwością, zdolnościami organizacyjnymi oraz gotowością do pracy w różnych warunkach pogodowych. Prace wykonane pod kierunkiem p. Teresy Siary i p. Joanny Wdowskiej przyczyniły się do stworzenia nie tylko lepszego pleneru dla fototechników ale też miejsca wypoczynku dla całej społeczności Skórzanki.

Teresa Siara

Zdjęcia

W dniu 10 października uczniowie 2 klasy technikum architektury krajobrazu z p. Teresą Siara odwiedzili miejsce pamięci radomian pomordowanych przez hitlerowców w Lesie Kosowskim w latach 1939 – 1944. Wszyscy zginęli tylko dlatego, że byli Polakami. Ten pomnik został odsłonięty w 2011 r. i przekazuje pamięć o pomordowanych następnym pokoleniom. Płyta wykonana z kamienia naturalnego położona jest na skraju lasu w Kosowie u zbiegu ulic Sygietyńskiego i Kieleckiej. Po wykonaniu zabiegów pielęgnacyjnych wokół pomnika, uczniowie z opiekunem zapalili znicze i położyli ozdobną wiązankę.

Zdjęcia

Teresa Siara

Zobacz wszystkie wpisy

NASI PARTNERZY

Image
Image
tabliczka1a.jpg
Image
Image