plen

Search

Facebook Likebox Slider

Slide background

Koła Zainteresowań

Architektura Krajobrazu

Centrum Kształcenia Praktycznego w Radomiu, Przedszkole Publiczne nr 19 z Oddziałami Integracyjnymi w Radomiu oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu zorganizowali konkurs plastyczny pt.:„Klucz do Miasta”.

Inspiracją do podjęcia tematu było pielęgnowanie tradycji obchodów Radomskich Dni Godności podkreślających obecność wśród nas osób z niepełnosprawnościami oraz dostrzeżenie i ukazanie piękna naszego miasta w wykonanym projekcie. Wśród 42 nadesłanych prac znalazły się też dwie prace naszych uczennic tj. Laury Mierzejewskiej z kl. 2 Tk i Sofii Rastorhuievy z kl. 1 Tk, które pracowały pod okiem p. T. Siary. Projekty kluczy były estetycznie wykonane, nawiązywały do symbolicznych miejsc naszego miasta i umieszczono na nim elementy architektury naszego miasta. Uczennice wykazały się kreatywnością w doborze symboliki związanej z historią Radomia. Laura i Sofiia otrzymały pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy!

Zdjęcia

Ogólnopolski projekt edukacyjny ,,Tradycyjny sad”  jest organizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska we współpracy z Polską Akademią Nauk. Polega na promocji starych odmian drzew owocowych, stworzeniu mini sadu składającego się właśnie z tych drzew oraz zdobyciu wiedzy nt. sposobu ich pielęgnacji niepowodującej negatywnego wpływu na środowisko.
Młodzież ze szkoły w Myśliszewicach w ramach tego projektu odwiedziła naszą szkołę i uczestniczyła w prelekcji i warsztatach zorganizowanych przez p. T. Siarę.  Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się o roli sadów tradycyjnych w środowisku, sposobie ich zakładania, zabiegach pielęgnacyjnych oraz technice sadzenia drzewek owocowych. Słuszne wydaje się ratowanie starych odmian jabłoni, grusz, śliw, czereśni i wiśni, bo jest to powrót do pięknej tradycji polskiego sadownictwa i szkółkarstwa. Uczniowie z Myśliszewic będą popularyzować stare odmiany grusz oraz wyrabiać świadomość czynnej ochrony dziedzictwa przyrodniczo – kulturowego.

Teresa Siara

Zdjęcia

22 listopada 2018 r. odbyła się konferencja podsumowująca efekty działań edukacyjnych realizowanych w projekcie ,, Bezpieczeństwo ekonomiczne konsumenta na rynku”. W ramach projektu nasi uczniowie z opiekunami T. Siarą i M. Pajestką wzięli udział w konkursie plastycznym  na komiks, którego organizatorem był Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Uczestnicy mieli za zadanie w oryginalny i ciekawy sposób przedstawić zagrożenia związane z zakupami i płatnościami w sieci lub z obecnością dzieci w cyberprzestrzeni czy bezpieczeństwo tożsamości konsumenta w sieci. Członkowie 11 – osobowej Komisji Konkursowej przy ocenie brali pod uwagę: pomysłowość, technikę, wrażenie artystyczne oraz przekaz merytoryczny. Zostały przyznane 3 nagrody rzeczowe oraz 10 wyróżnień. Podczas finału konkursu, w obecności przedstawicieli Narodowego Banku Polskiego, funkcjonariuszy i pracowników Policji,  nasi uczniowie otrzymali III miejsce i 3 wyróżnienia.
III miejsce – Laura Mierzejewska z kl. 2 TK,

wyróżnienie – Anna Trubina z kl. 4 TK
wyróżnienie – Olha Doroshenko z kl. 2 TK
wyróżnienie – Sofiia Rastorhuieva z kl. 1 TK.
Opiekun autorów zwycięskich komiksów T. Siara oraz dyr. P. Frankowicz zostali uhonorowani dyplomami z podziękowaniami za wkład i zaangażowanie w realizację projektu, a każdy uczestnik konferencji otrzymał komplet materiałów z opublikowanymi nagrodzonymi i wyróżnionymi pracami: kalendarz ścienny na 2019 rok oraz folder edukacyjny. W trakcie konferencji udostępniono ekspozycję prac plastycznych nagrodzonych i wyróżnionych w konkursie dla młodzieży.
Dziękujemy i gratulujemy wszystkim nagrodzonym.

Zdjęcia

W listopadzie został rozstrzygnięty konkurs plastyczny na plakat związany z 100 rocznicą odzyskania niepodległości Polski.  Organizatorami konkursu była p. Teresa Siara i p. Ireneusz Wróblewski. Komisja w składzie: organizatorzy oraz dyrektor szkoły Paweł Frankowicz, biorąc pod uwagę samodzielność, pomysłowość, kreatywność i estetykę wykonania spośród 34 prac wyłoniła 5 najciekawszych. Podczas uroczystej akademii zostały wręczone dyplomy, wyróżnienia i nagrody rzeczowe.

I miejsce – Anna Trubina kl.4 TK, 

II miejsce – Kacper Baran kl. 2 TK

III miejsce – Sofia Rastorhuieva kl. 1 TK

wyróżnienie – Wioleta Stańczak kl. 3 TK

wyróżnienie – Weronika Spadło kl. 1 TW.

Wszystkim serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

organizatorzy konkursu

Rocznica 100-lecia odzyskania niepodległości jest tak wyjątkowym wydarzeniem, że ważne jest, aby pozostało po nim jak najwięcej pamiątek. Z tego też powodu uczniowie klasy 2 Tk pod opieką pani T. Siary wysadzili na rabacie szkolnej wiąz górski o pokroju kolumnowym. W wydarzeniu brał udział pan dyrektor P. Frankowicz oraz pan kierownik D. Kutkowski. Młodzież w ramach zajęć praktycznych będzie opiekować się drzewkiem. Będzie ono nam przypominać codziennie o darze, jakim jest niepodległość naszej ojczyzny.

Zdjęcia

W chłodne przedpołudnie 24 października, na jednej z rabat przed naszą szkołą ponownie zamieszkały cebulki narcyzów. Zespół Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej, po raz kolejny dołączył do akcji sadzenia narcyzów. Zebrane na wiosnę kwiaty, jak co roku, zostaną sprzedane przez wolontariuszy Caritas Diecezji Radomskiej, a dochód z ich sprzedaży wesprze osoby z chorobami nowotworowymi. Jesteśmy dumni, że ponownie mogliśmy wziąć udział w tej pięknej akcji. Wspomagali nas w niej uczniowie ZSAiGŻ z klasy architektury krajobrazu pod czujnym okiem Pani Teresy Siary. W tak ważny dzień, mimo trudnych warunków pogodowych, pojawiło się jednak słońce. Zapraszamy do relacji w mediach.

TV DAMI

Zobacz wszystkie wpisy

NASI PARTNERZY

Image
Image
tabliczka1a.jpg
Image
Image