plen

Search

Facebook Likebox Slider

Slide background
Internat

Internat

Internat będzie czynny od niedzieli 01.09.2019r. od godz. 14.00. Przyjmowanie wychowanków do godz. 20.00.
Wychowankowie zgłaszają się z rodzicami lub opiekunami prawnymi.
Wychowankowie, którzy nie będą mogli zgłosić się do internatu w dniu 01 września 2019r., proszeni są o wcześniejszą informację (ze wskazaniem daty i godziny przyjazdu) na adres e-mail zsaigzinternat@interia.pl
 
Wymagane jest indywidualne wyposażenie wychowanka w przybory toaletowe i środki higieny osobistej (w tym ręczniki i piżama) oraz:
- kubek
- sztućce (łyżka, nóż, widelec)
- talerzyk
- kapcie
- klapki pod prysznic
 
Wychowankowie otrzymują w internacie pościel i koce.
Wyżywienie będzie od poniedziałku 02 września 2019r.

Chcąc aktywnie spędzić niedzielne popołudnie postanowiliśmy z grupą młodzieży internackiej wybrać się w dniu 12.05.2019 do Muzeum Wsi Radomskiej. Korzystając z pięknej pogody i czasu wolnego spacerowaliśmy po skansenie, zwiedzając ponad 80 zabytków architektury ludowej oraz dworów. Młodzież chętnie oglądała obiekty wyposażone w przedmioty oraz naczynia charakterystyczne dla radomskiej wsi z początku XX w. Największe zainteresowanie wzbudziła kolekcja wiatraków, prezentująca różne typy tych budowli. Dużą radość przyniosło nam także spotkanie ze zwierzętami gospodarczymi (kozami, owcami oraz gęsiami). Ciekawość wywołał również zbiór ciągników SAM, wytwarzanych w wiejskich zagrodach. Ponadto, mogliśmy obejrzeć ekspozycje bartniczo-pszczelarskie. Wyjazd zorganizowały: A.Skuza, A. Drabik.

Zdjęcia

Dnia 11 kwietnia 2019 roku młodzież wraz z wychowawcami zebrała się w stołówce Internatu ZSAiGŻ. Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania się z tradycjami i symboliką Wielkiego Tygodnia. Następnie wszyscy podzielili się jajkiem i złożyli sobie życzenia. Klimatu świąt dodawał pięknie udekorowany stół- pisankami, palmami,figurkami zajączków, kurczaków oraz wiosennych akcentów. Nie zabrakło także potraw, charakterystycznych dla Świąt Zmartwychwstania.

Na zakończenie spotkania Pani M.Skuza wręczyła nagrody zwycięzcom konkursów organizowanych w internacie.

Spotkanie, którego celem było kultywowanie staropolskich tradycji, przebiegło w bardzo miłej, świątecznej atmosferze.

Zdjęcia

Atmosfera zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy udzieliła się grupie naszych wychowanków. Z wielką przyjemnością wzięli udział w zorganizowanych warsztatach wielkanocnych. W ruch poszły: nożyczki, klej, kolorowe wycinanki i w efekcie powstały piękne ozdoby świąteczne. Na uwagę zasługuje kreatywność i pomysłowość naszych „artystów”. Przeszła ona najśmielsze oczekiwania.

 Te warsztaty były nie tylko miłą formą spędzenia wolnego czasu, lecz również okazją, aby każdy z wychowanków mógł podzielić się z pozostałymi doświadczeniami o tym, jak wygląda świętowanie w ich rodzinnych stronach.

 Zdjęcia

Aneta Drabik

Luiza Mordak-Pońska

Świętowanie Dnia Kobiet upłynęło w internacie w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Wychowankowie stanęli na wysokości zadania i wywiązali się z powierzonych im zadań w 100%. Przygotowali salę i zatroszczyli się o słodkie przekąski. Gromkimi owacjami powitali przybycie swoich 13 przemiłych koleżanek. Był czas na serdeczne życzenia, uściski i prezenty. Dzięki naszemu sponsorowi (drogerii kosmetycznej) przedstawicielki płci pięknej otrzymały fantazyjne kosmetyczki z ciekawą zawartością. Każdy z przybyłych wychowanków indywidualnie wręczał upominek.  Zabawnym akcentem kończącym ten miły wieczór było odśpiewanie piosenki „Sto lat, sto lat” przez Huberta, Dawida i Pawła.

Drabik Aneta i Koleta Świtas

Zdjęcia

 

W ostatnich dniach lutego odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Internatu ZSAiGŻ.  Do rywalizacji zgłosiło się 26 uczestników obu płci. Po emocjonujących rozgrywkach wyłoniono zwycięzcę , którym okazał się Ivan Tretiakov, drugie miejsce zajął Jarosław Mykytchyn , a trzecie Roman Shulhach. Zarówno finaliści jak i półfinaliści otrzymali nagrody przygotowane przez wychowawców.

Zdjęcia

A.Skuza