plen

Search

Facebook Likebox Slider

Slide background
Internat

Internat

Uprzejmie informujemy, że kwaterowanie do internatu będzie możliwe od 02.09.2018 (niedziela) od godziny 10.00.

 

Kultywowanie tradycji, a poprzez to jej przekazywanie młodym pokoleniom, jest jednym z zadań naszego Internatu. Wielkanoc bezspornie należy do najstarszych i najważniejszych dla chrześcijan świąt- upamiętnia  Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, stanowi symbol zwycięstwa życia nad śmiercią.

Z tej okazji w dniu 20 kwietnia 2018 roku zorganizowano Spotkanie Wielkanocne. Przybyli na nie Dyrektor Szkoły Pan Paweł Frankowicz, Dyrektor Pani Dorota Szcześniak, kadra pedagogiczna internatu i wychowankowie. W przygotowanie części artystycznej zaangażowali się podopieczni: Paweł Więcław, Hubert Niedziela, Aryna Serdiuk, Andrii Kostennikov, Daria Padytel. Przypomniano tradycje, zwyczaje oraz znaczenie symboli wielkanocnych. Jak co roku  serdeczne życzenia zgromadzonym złożyli Dyrektor  Pan Paweł Frankowicz oraz kierownik internatu Pani Marianna Skuza. Następnie wszyscy podzielili się jajeczkiem i zasiedli do stołu, na którym można było podziwiać piękne koszyczki, pisanki oraz inne dekoracje wykonane przez wychowanków  internatu pod kierunkiem wychowawców. 

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych radosnego, wiosennego nastroju oraz serdecznych spotkań w gronie rodziny życzy całej Społeczności Szkolnej Grono Pedagogiczne oraz Wychowankowie Internatu.

Zdjęcia

,,Muzyka to dusza wszechświata, skrzydła umysłu, lot wyobraźni i wszelkie życie”- Platon

W dn. 13.03.2018 wychowankowie internatu udali się na koncert w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu. Wystąpił Big Band Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Ludomira Różyckiego w Kielcach pod dyr. Marcina Stojka.  Zespół zaprezentował zarówno utwory jazzowe, jak i muzykę filmową oraz popową. Pod wpływem gromkich braw publiczności i ku jej ogromnej uciesze, Big Band zagrał dwa bisy. Dla wychowanków internatu była to świetna rozrywka oraz możliwość bezpośredniego obcowania z kulturą.

Organizatorzy: Aleksandra Skuza, Krzysztof Szcześniak, Monika Ziółek.

Zdjęcia

W dniu 11.02.2018 w internacie odbyły się „Walentynkowe warsztaty kulinarne”. Święto zakochanych stało się pretekstem do spotkania w słodkim towarzystwie. Powstały lukrowane serca z cukierkową posypką, które potem zostały wręczone Walentynkom i Walentym. 14 lutego rozdana została poczta walentynkowa. Organizatorami powyższych wydarzeń były:
E. Jurkowska, M. Ziółek-Kamola, O. Skuza oraz A. Drabik.

Zdjęcia

 

319 grudnia 2017 roku w Internacie Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej odbyła się wigilia mieszkańców i pracowników internatu. Przy wspólnym stole zasiedli Dyrektor Szkoły Pan Paweł Frankowicz, Wicedyrektor Pani Dorota Szcześniak, Ks. Łukasz Zieliński, wychowawcy internatu oraz wychowankowie. Uroczysta wieczerza wigilijna rozpoczęła się częścią artystyczną w wykonaniu wychowanków, którzy opowiedzieli o pięknych zwyczajach świątecznych - zarówno tych polskich jak i ukraińskich, wspominali znaczenie potraw wigilijnych. Nie zabrakło także nastrojowych wierszy ks. J. Twardowskiego, kolęd oraz ukraińskich pieśni śpiewanych w okresie świąt. Po części artystycznej głos zabrali kolejno Kierownik Internatu Pani Marianna Skuza oraz Dyrektor Szkoły Pan Paweł Frankowicz, przekazując wszystkim zgromadzonym najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Następnie Ksiądz Łukasz Zieliński poprowadził wspólną modlitwę, po czym wszyscy podzielili się opłatkiem. Po życzeniach przyszedł czas, aby zasiąść do pięknie nakrytych stołów zastawionych tradycyjnymi potrawami. Uroczystość odbyła się w miłej, serdecznej i rodzinnej atmosferze.

Spotkanie zakończyło sie wręczeniem wychowankom nagród za konkursy, jakie miały miejsce w obecnym roku szkolnym w internacie.

Na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia grono pedagogiczne oraz wychowankowie internatu składają całej społeczności szkolnej życzenia zdrowia, radości i miłości. Zbliżający się rok 2018 niech będzie czasem pokoju oraz spełnienia marzeń.

Zdjęcia