Staże Zagraniczne

niemcy1Staż odbył się w Niemczech, w landzie Dolna Saksonia, w miejscowości Nienburg. Znajduje się tam DEULA - ośrodek doskonalenia zawodowego, z którym nasza szkoła w ramach unijnego programu Erasmus Plus realizuje projekt pod tytułem:"Zagraniczny staż zawodowy szansą dla absolwentów szkoły agrotechnicznej na sukces na lokalnym rynku pracy". Staż odbył się w dniach od 12 do 24 października. Uczestniczyła w nim grupa 18 uczniów uczęszczających do technikum mechanizacji rolnictwa. Uczniowie podczas stażu doskonalili swoje umiejętności zawodowe związane z obsługą i użytkowaniem nowoczesnych ciągników i maszyn rolniczych, a także wózków widłowych, ładowaczy, pił i kos spalinowych. W ramach stażu odbyły się również wycieczki zawodowe. Stażyści poznali linie produkcyjne firm: Class i Volkswagen, a w czasie pokazów polowych obserwowali pracę nowoczesnych maszyn do zbioru okopowych firmy Grimme. W ramach czasu wolnego uczniowie zwiedzili zamek w Marienbergu, a także miasta: Hanower, Hildesheim, Celle oraz Hamburg. Cały projekt w całości został sfinansowany ze środków UE.