Staże Zagraniczne

DSC 4705W środę 7 października odbyło się spotkanie z grupą uczniów technikum mechanizacji rolnictwa i ich rodzicami. W czasie spotkania zostały podpisane umowy, na podstawie, których kolejna grupa młodzieży będzie mogła odbyć staż zawodowy w Niemczech. Jest to już ostatnia grupa realizująca projekt: Zagraniczny staż zawodowy szansą dla absolwentów szkoły agrotechnicznej na sukces na lokalnym rynku pracy. Przypominamy, że wyjazd odbywa się w ramach Programu ERASMUS PLUS.Staż będzie trwał 2 tygodnie i będzie realizowany w Dolnej Saksonii w ośrodku szkolenia zawodowego DEULA w miejscowości Nienburg. Całkowity koszt stażu jest pokrywany ze środków UE. Wyjazd nastąpi w niedzielę 11 października. Nad stażystami opiekę będzie sprawować dwoje nauczycieli: Emilia Zamkowska i Tomasz Jagiełło.

Ponieważ kolejny projekt naszej szkoły zyskał aprobatę Narodowej Agencji zarządzającej Programem ERASUS PLUS, informujemy, że odbędą się kolejne wyjazdy grup naszych uczniów do Niemiec. Tym razem w stażach będą uczestniczyć uczniowie ze wszystkich zawodów kształconych w naszej szkole. Jak zwykle największe szanse w zakwalifikowaniu się na staż będą mieli ci uczniowie, którzy osiągną jak najlepsze wyniki w uczeniu się i w stopniu zadowalającym opanują język niemiecki.

Lista uczniów technikum mechanizacji udających się na staż zawodowy

ŁYŻWIŃSKI Jacek 4tmk
  PIROSZ Dominik 4tmk