Witamy w Zespole
Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Radomiu
Rozpoczynamy Rekrutację na rok szkolny 2020/2021.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną !!!

Szkoła prowadzona przez
Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

22 kwietnia to Dzień Ziemi. W tym roku święto ma swoją pięćdziesiątą rocznicę. Tegorocznym hasłem jest: Działanie na rzecz klimatu.

Dokładnie pół wieku temu, 22 kwietnia 1970 roku, ok. 20 milionów Amerykanów przemaszerowało ulicami USA, aby zaapelować o ochronę planety. To historyczne wydarzenie zapoczątkowało globalny, proekologiczny ruch znany jako Dzień Ziemi, który obecnie urósł do rangi światowego wydarzenia i jednoczy w działaniu ponad miliard ludzi. Co roku w ramach obchodów Dnia Ziemi ludzie na całym świecie wychodzą zwykle ze swoich domów, jednoczą się ze sobą i chcą ratować naszą planetę. W szkołach organizowane są olimpiady przyrodnicze, konkursy, uczniowie sadzą drzewa. Obchody tego święta ma na celu dbanie o środowisko, a także głoszenie postaw ekologicznych i wdrażanie ich w życie społeczeństwa. Jak bardzo ważne jest dbanie o planetę.

Jednak w tym roku nic nie jest takie, jak było. Ten rok jest inny - bardzo inny. Kiedy siedzimy zamknięci w damach pomyślmy w jaki sposób możemy pomóc NASZEJ PLANECIE. Dla zainteresowanych warte do obejrzenia na kanale  WILD  NATIONAL GEOGRAPHIC

JANE GOODALL: NADZIEJA NA PRZYSZŁOŚĆ

PREMIERA 22 KWIETNIA O 21:00