Witamy w Zespole
i Gospodarki Żywnościowej
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Radomiu
Zapraszamy do zapoznania się z naszą szkołą.

1. RAJD INTEGRACYJNY

2. DEKORACJE Z JESIENNYCH LIŚCI

dek z jesiennychUczennice kl. 1 technikum architektury krajobrazu wykonały ciekawe bukiety z jesiennych liści. Młodzież prześcigała się w pomysłach tworzenia różnobarwnych, jesiennych kompozycji.

Bukiety zdobią pracownie szkolne oraz są wykorzystane do dekoracji podczas imprez szkolnych.

3. KONKURS ,,EKOLOGICZNE DEKORACJE NAGROBNE"

dekoracje nagrobneW związku ze zbliżającymi się dniami Wszystkich Świętych i Dniem Zmarłych (Zaduszki) w naszej szkole pod kierunkiem Pani Teresy Napory, został zorganizowany konkurs na temat „Ekologiczne dekoracje nagrobne”

Dbałość o ekologię, w zakresie materiałów użytych do wyrobu dekoracji nagrobnych jest istotnym elementem służącym poprawie otaczającego nas środowiska.

W konkursie wzięło udział kilkunastu uczniów naszej szkoły, a wyróżniające się prace konkursowe zostały zaprezentowane społeczności szkolnej.

Komisja w składzie: dyrektor Paweł Frankowicz, prof. Teresa Siara, prof. Joanna Wdowska, nagrodziła najciekawsze prace:

I miejsce - Daria Warda z kl. 1 TK

II miejsce - Paulina Kozera z kl. 2 TK

III miejsce - Katarzyna Golińska i Oktawia Kozicka z kl. 1 TK

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki.Gratulujemy!

4. KONKURS PLASTYCZNY ,,BARWY JESIENI"

barwy jesieniRozstrzygnięty został konkurs plastyczny pt. ,,BARWY JESIENI" zorganizowany przez panią pedagog Luizę Bojarską.

Ideą konkursu było zwrócenie uwagi na piękno wyjątkowo urokliwej, w tym roku jesieni, kształtowanie wrażliwości i wyobraźni oraz rozwijanie umiejętności plastycznych wśród młodzieży.
W konkursie wzięli udział uczniowie z klas architektury krajobrazu oraz uczeń z klasy mechanizacji rolnictwa.Przy ocenie zwracano uwagę na jakość artystyczną i estetyczną oraz zgodność tematyczną i pomysłowość.
Komisja w składzie: pedagog Luiza Bojarska, prof. Teresa Siara, prof. Joanna Wdowska przyznała:
I miejsce - IDZE JĘDREJEK z kl. 1TK
II miejsce - JOANNIE CHANKIEWICZ z kl. 1 TK
III miejsce - JOANNIE JAWORSKIEJ z kl. 4 TK
Wyróżniono następujące osoby: PAULINA BŁĘDOWSKA z kl. 1TK, NATALIA CZERWIŃSKA z kl. 4 TK, PAULINA KOZERA z kl. 2 TK, PIOTR MAJ z 3 TM, MARTYNA MACHNIO z kl. 1 TK, KATARZYNA SUPRUN z kl. 1 TK, KAMILA WITASZEK z kl. 1 TK
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i ciekawe upominki. Galerię konkursową można było podziwiać na holu szkolnym.
Za uczestnictwo serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

Zachęcamy do dalszego aktywnego udziału w organizowanych konkursach.

5. KONKURS NA LOGO TAK - TECHNIKUM ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU

logo takW dniu 8 listopada został rozstrzygnięty konkurs na logo TAKTechnikum Architektury Krajobrazu”.

Organizatorem była prof. Teresa Siara. Celem konkursu było wyłonienie najlepszego znaku graficznego, symbolu dla Technikum Architektury Krajobrazu. Logo będzie wykorzystywane do celów identyfikacyjnych, reklamowych i promocyjnych.

W konkursie wzięły udział klasy: 1 TK, 2 TK oraz 3 Ta z ZSB. Projekty były zgłaszane indywidualnie. Mogły być wykonane ręcznie lub komputerowo. Logo miało charakteryzować się czytelnością, być łatwo identyfikowane z Technikum Architektury Krajobrazu, wzbudzać pozytywne emocje oraz składać się tylko z logotypu, tylko z elementu graficznego lub zawierać połączenie obu elementów.

Wpłynęło 30 ciekawych propozycji.

Projekty były oceniane przez nauczycieli i uczniów Technikum Architektury Krajobrazu.

Zwycięzcą konkursu została Aleksandra Gocół, uczennica klasy 3 Ta z ZSB.

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, a zwycięzcy serdecznie gratulujemy.

6. GALERIE PLASTYCZNE UCZNIÓW

IGA JĘDREJEK - KL. 1 TK

KATARZYNA SUPRUN - KL.1TK

PAULINA BŁĘDOWSKA - KL.1TK

PAULINA KOZERA - KL. 2TK

choinka1Czas przedświąteczny był okazją do wykonania i zaprezentowania różnych propozycji na ozdoby bożonarodzeniowe.

Uczniowie 1 TK i 2 TK własnoręcznie wykonywali ozdoby w postaci oryginalnych choinek z szyszek, bibuły, piór, papieru kolorowego, dodatków pasmanteryjnych, makaronu, kartoników, łupin orzechów włoskich.

Ciekawym doświadczeniem było tworzenie aniołków z różnego rodzaju makaronu, kasz itp. Każdy aniołek był niepowtarzalny i budził zachwyt tworzących je osób.

Niektórzy uczniowie zajęli się malowaniem szklanych, kolorowych bombek. Znalazły się na nich motywy świąteczne i nie tylko.

Wszystkie wykonane ozdoby były świadectwem na pomysłowość, inwencję twórczą młodzieży oraz oddawały wyjątkową atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.