baristW dniach 24 i 25 lutego 2015 roku odbył się w naszej szkole kurs baristyczny. Wzięli w nim udział uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych. Było to ośmiogodzinne szkolenie, przeprowadzone przez Panią Renatę Lebiedzką z Małopolskiej Szkoły Baristów. Część teoretyczna dotyczyła historii kawy, rozróżniania ziaren arabiki i robusty, uprawy krzewów kawowych, pozyskiwania ziarna kawowego, prażenia, opakowania i tworzenia mieszanek. Prowadząca szkolenie scharakteryzowała pracę baristy oraz przedstawiła przepisy różnego rodzaju kaw. W części praktycznej wszyscy uczestnicy kursu sporządzali kawy espresso i kawy na bazie spienionego mleka. Uczniowie po zdaniu egzaminu teoretycznego i praktycznego otrzymali zaświadczenie ukończenia kursu. Uczestnicy warsztatów jednogłośnie stwierdzili, że szkolenie było bardzo ciekawe i dzięki niemu zdobyli nowe umiejętności profesjonalnego parzenia kawy.