Witamy w Zespole
i Gospodarki Żywnościowej
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Radomiu
Rozpoczynamy Rekrutację na rok szkolny 2019/2020.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną !!!

17 stycznia uczniowie naszej szkoły pod opieką Pani Anny Stachowicz oraz Pani Luizy Mordak-Pońskiej uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez WSH w Radomiu. Zajęcia prowadziła Pani dr Anna Sadowska wieloletni opiekun studenckiego Wolontariatu, inicjatorka wielu programów pomocowych, z wykształcenia pedagog oraz wykładowca na Wydziale Nauk Społecznych WSH w Radomiu.
Uczniowie z zaangażowaniem słuchali prowadzącej, która przybliżała tematykę działalności Wolontariatu zawierającej zarówno akcje charytatywne jak i pomoc w placówkach opiekuńczo wychowawczych.
Zajęcia zachęciły uczniów Agrotechnika do żywej dyskusji o cechach Wolontariusza, ale i o błędnie rozumianej medialnej potrzebie bycia dobrym. Sama prowadząca była pod wrażeniem inicjatyw młodzieży w naszej szkole, jak również samych pomysłów dalszej ich działalności jako wolontariuszy.
Warsztaty przebiegły w miłej atmosferze, w której ze skupieniem młodzi wolontariusze analizowali „Kodeks etyczny Wolontariusza” zawierający zasadę lojalności uczciwości, a także przekonanie o wartości tego co robimy dla innych.