Witamy w Zespole
i Gospodarki Żywnościowej
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Radomiu
Zapraszamy do zapoznania się z naszą szkołą.

dzien chorego11 lutego obchodzony jest, zainicjowany przez Św. Jana Pawła II, Światowy Dzień Chorego. W piątkowe przedpołudnie (10.02.2017r.) chętni uczniowie wraz wolontariuszami naszej szkoły pod duchowym przewodnictwem ks. Damiana Fołtyna oraz opieką z ramienia wolontariatu p. Agnieszki Czerwińskiej-Łyżwińskiej odwiedzili Radomskie Centrum Onkologii.

Ksiądz Krzysztof Dukielski oraz ksiądz Damian Fołtyn zadbali o wsparcie duchowe, błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II, ciepłe słowa dla pacjentów, a także o oprawę artystyczną tego wyjątkowego dnia.

Dzień Chorego uświetnili swoją obecnością goście z „Fundacji Pocancerowani”, pani Ewa, pan Marcin oraz pani Dorota. Fundacja Pocancerowani powstała z ich inicjatywy, gdyż są byłymi pacjentami oddziału onkologicznego Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie i podopiecznymi Fundacji Spełnionych Marzeń (więcej na temat Fundacji Pocancerowani na: http://www.pocancerowani.pl/ ), a jako młodzi, otwarci ludzie, którym udało się pokonać chorobę, postanowili podzielić się z innymi swoją dobrą energią.

Uroczystość wsparła również swoją osobą pani dietetyk Agata Chruślak, przybliżając zebranym najważniejsze zasady zdrowej diety dla chorujących na nowotwór oraz zasady profilaktyki żywieniowej, aby zminimalizować ryzyko zachorowania.

Część oficjalną obchodów Dnia Chorego w Radomskim Centrum Onkologii zakończył występ trio Accordions for World, czyli trzech znakomitych akordeonistów z Zespołu Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu. Zespół w składzie: Mikołaj Skopek, Piotr Poterała i Piotr Motyka budując napięcie, stwarzając niepowtarzalny nastrój, a także spełniając niektóre prośby muzyczne słuchaczy, pozwolił podopiecznym szpitala zapomnieć na chwilę, z jakimi przeciwnościami losu zmagają się każdego dnia. Artyści, mimo młodego wieku, zachwycili swoim profesjonalizmem i dojrzałością.

Po części oficjalnej, każdą salę chorych odwiedził ks. Damian z uczniami naszej szkoły, częstując pacjentów przygotowanymi przez nasz zespół oraz Fundację Pocancerowani smakołykami i umilając czas rozmową. Mamy nadzieję, że ten wyjątkowy dzień na długo pozostanie w pamięci podopiecznych szpitala i naszej.

Agnieszka Czerwińska-Łyżwińska

ks. Damian Fołtyn