Witamy w Zespole
i Gospodarki Żywnościowej
im. Władysława Stanisława Reymonta
w Radomiu
Rozpoczynamy Rekrutację na rok szkolny 2019/2020.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą edukacyjną !!!

W dniach 07,08 stycznia 2019 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia z doradcą zawodowym z Urzędu Pracy w Radomiu dla klas maturalnych: 4 tw, 4Tm, 4 tż, 4 Twż, 4 Tk, 4 Tu oraz 3 Mz.

Tematem były usługi i instrumenty na rynku pracy. Program informacji grupowej obejmował:

Program informacji grupowej dla uczniów:

1. Wprowadzenie do tematyki spotkania.
  2. Informacja o zawodach (deficytowych i nadwyżkowych), o ogólnej sytuacji na lokalnym rynku prac oraz o wymaganiach pracodawców.
  3. Ogólne informacje na temat realizowanych zadań i funkcjonowania Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu.
  4. Informacja jak zarejestrować się w Urzędzie Pracy.
  5. Omówienie usług rynku pracy:
    1. pośrednictwo pracy,
    2. poradnictwo zawodowe,
    3. organizacja szkoleń ( grupowych i indywidualnych), finansowanie studiów podyplomowych i kosztów egzaminów.
  6. Przedstawienie instrumentów rynku pracy, ze szczególnym zwróceniem uwagi na nowe dodatkowe instrumenty rynku pracy dla osób do 30 roku życia:
    1. staże,
    2. przygotowanie zawodowe dorosłych,
    3. jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej,
    4. roboty publiczne, prace społecznie użyteczne,
    5. e) dodatkowe instrumenty rynku pracy dla bezrobotnych do 30 roku życia:

- bon szkoleniowy,

- bon stażowy,

- bon zatrudnieniowy,

- bon na zasiedlenie.

Po ukończeniu szkoły będą różne losy naszych absolwentów. Jedni wybiorą dalszą naukę, inni będą musieli odnaleźć się na rynku pracy. Dzięki tym zajęciom uczniowie mogli poszerzyć wiedzę z zakresu zadań i funkcjonowania PUP.

Organizacją i przebiegiem zajęć z doradcą zawodowym z PUP z ramienia szkoły zajęła się p. Marzena Senator.