W dniach 13-15 grudnia 2019 roku odbyło się w naszej szkole szkolenie baristyczne. Wzięli w nim udział uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz architektury krajobrazu Część teoretyczna dotyczyła historii kawy, rozróżniania ziaren arabik i robust, uprawy kawy, uzysku ziarna kawowego, prażenia, opakowania i tworzenia mieszanek. Omówione również zostały podstawy pracy baristy oraz zasady parzenia różnego rodzaju espresso. Część praktyczna obejmowała wykonanie kawy espresso, americano, lungo, mocha i kawy na bazie spienionego mleka oraz podstawy tzw. latte-art. Uczniowie po zdaniu egzaminów teoretycznego i praktycznego otrzymali zaświadczenia oraz certyfikaty ukończenia kursu. Szkolenie przeprowadzone zostało przez Panią Renatę Lebiedzką z Małopolskiej Szkoły Baristów. Dzięki temu szkoleniu, uczniowie nabyli nowe umiejętności profesjonalnego parzenia kawy.

dyplom.jpg