W Bednarach, na terenie tamtejszego lotniska, odbyła się Międzynarodowa Wystawa Rolnicza AGRO SHOW. Impreza organizowana pod Poznaniem to największa plenerowa wystawa rolnicza w Europie. Ponad 800 firm, w tym blisko 120 zagranicznych, wystawia swoje produkty na powierzchni 120 hektarów. Również w tym roku zaprezentowano wiele nowych maszyn i ciągników rolniczych. Niektóre z nich można było również obserwować w czasie pokazu pracy. Zwiedzający mogli poznać kompletną ofertę środków i usług dla rolnictwa oraz najnowsze technologie, w tym sterowanie ciągnikami w czasie pracy przez satelity. Wystawę każdego roku odwiedza blisko 140 tysięcy osób.

Od kilku lat wystawę zwiedzają również uczniowie z naszej szkoły. W tym roku byli to uczniowie z klas: 1tm, 1bsp, 1bsg i 2tm. W piątek, 20 września 50 uczniów z tych klas mogło z bliska podziwiać nowoczesne maszyny i ciągniki rolnicze. Opiekę nad chłopcami sprawowali nauczyciele: Stanisław Stopka, Tadeusz Świerczyński i Tomasz Jagiełło. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.