plen

Search

Facebook Likebox Slider

Slide background
Aktualności

W piątek, 5 kwietnia odwiedził naszą szkołę pisarz – regionalista Zenon Gierała. Przez wiele lat Pan Gierała był nauczycielem szkoły wacyńskiej. W technikum mechanizacji rolnictwa uczył przedmiotów zawodowych. Od wielu lat wydaje książki opisujące zwyczaje i obrzędy ludowe, a także baśnie i legendy ziemi radomskiej i świętokrzyskiej. Jest też znawcą zwyczajów Cyganów, a już niedługo, ukaże się jego kolejna książka. Będzie to obszerne dzieło opisujące legendy i baśnie związane z polskimi zamkami i klasztorami!

W spotkaniu z pisarzem uczestniczył dyrektor szkoły, Pan Paweł Frankowicz i nasza bibliotekarka, Pani Urszula Galińska. W czasie odwiedzin autor podarował szkolnej bibliotece kilkanaście swoich książek. Dyrektor szkoły wręczył pisarzowi okolicznościowe podziękowanie. Uczniów zachęcamy do czytania tych interesujących dzieł wacyńskiego nauczyciela.

Przy tej okazji chcemy poinformować, że Pan Gierała podjął się trudu opisania stuletnich dziejów naszej szkoły. Monografia jego autorstwa, będzie dodatkowo uświetniać rocznicę, którą już niedługo będziemy uroczyście obchodzić!

Zdjęcia

NASI PARTNERZY

Image
Image
tabliczka1a.jpg
Image
Image