Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Promocji Energetyki, którego prezesem jest Janusz Dębowski dwunastu uczniów z ZSAiGŻ o kierunku technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej mieli możliwość uzyskać dodatkowe kwalifikacje w zakresie eksploatacji urządzeń i instalacji elektrycznej. Zgodnie z ustawą o Prawie Energetycznym zabrania się eksploatacji urządzeń energetycznych do 1 kV przez osoby, które nie posiadają uprawnień. Nasi uczniowie po szkoleniu w dniu 28.03.2019r zdali egzamin i otrzymali świadectwa kwalifikacyjne. Otrzymane przez uczniów  świadectwa uprawniają ich do obsługi, konserwacji, remontu i montażu urządzeń i instalacji do 1kV.Jest ono ważne na terenie całej Polski w zakresie takim na jakie zostało wystawione na okres pięciu lat od daty uzyskania, a po przetłumaczeniu przez tłumacza przysięgłego na terenie całej Unii Europejskiej. Świadectwo kwalifikacyjne nabywa się po zdaniu egzaminu przed Komisją Państwową powołaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki.

Opiekunem kursu była Marzena Senator.