Uczniowie klas: 4 tu, 2tm, 4 tk uczestniczyli w  zajęciach  prowadzonych w naszej szkole przez pracownika  Urzędu Statystycznego Panią M. Kowalską.

Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja wiedzy o statystyce publicznej, sprawdzenie umiejętności wykorzystywania i interpretacji danych statystycznych przez uczniów oraz zachęcenie do korzystania z zasobów informacyjnych Urzędu.

Zajęcia były okazją do wyciągania wniosków o tym, jak wygląda rynek pracy ­­­­w naszym województwie, czym jest stopa bezrobocia i jak się ją wylicza? Czy statystyka może pomóc w odnalezieniu się na rynku pracy? Ile jest mieszkańców Mazowsza? Ile nas będzie za 20 lat?

W trakcie zajęć uczniowie byli aktywni i zainteresowani sposobem przedstawiania danych statystycznych oraz ich interpretowania. Była to dobra lekcja zbliżająca nas do trudnego i ciekawego tematu statystyki.

M. Pajestka I. Janek