W tym roku szkolnym nasza szkolna społeczność włączyła się w akcję ,,Tydzień Edukacji Globalnej” pod hasłem-„ Cele Zrównoważonego Rozwoju. Odpowiedzmy na wyzwania zmieniającego się świata !”

Zainteresowaliście się kiedyś, jak Wasze zakupy wpływają na świat? Kupując np. produkty zawierające olej palmowy, przyczyniamy się do wycinania lasów w Indonezji i zabijania orangutanów. Takich przykładów jest wiele, ważne żeby o tym mówić i żebyśmy świadomie dokonywali wyborów.

Zadeklarowaliśmy wiele działań, które mają chronić środowisko i sprawić, żeby przyszłe pokolenia mogły żyć w lepszym świecie. Mówimy ,,nie!”, plastikowym opakowaniom i jednorazowym torbom. Chcemy oddychać czystym powietrzem, ograniczyć emisję CO2 i korzystać z odnawialnych źródeł energii, sadzić drzewa, bronić zwierzęta i chronić lasy.

Wiele osób wskazało, jak ważna jest edukacja.

W dniu 23. 11. 2018r odbyły się warsztaty ekologiczne, w których wzięli udział uczniowie klas Itw, Itku, IItk. Warsztaty prowadził przedstawiciel Radpecu. Uczniowie zapoznali się z zasadami segregacji śmieci. Okazało się, że mamy wiele wątpliwości i pytań, jak robić to właściwie. Dowiedzieliśmy się, jak ważny jest recykling dla środowiska i gospodarki. (zdjęcia)

Rozstrzygnięty został również konkurs, w którym udowadnialiście, że surowce wtórne można wykorzystać w sposób kreatywny. I miejsce w konkursie „Drugie życie śmieci” zajęła uczennica klasy I tku Julia Socha, II miejsce zajęła uczennica klasy I tż AndżelikaWoś. Wśród nagrodzonych znalazł się też uczeń klasy I tm Kacper Zamkowski, który zajął III miejsce. Jury nagrodziło prace, które wyróżniały się pomysłowością i starannością wykonania.(zdjęcia)

Tydzień Edukacji Globalnej już minął, ale starajmy się stosować zasady zrównoważonego rozwoju każdego dnia i swoimi małymi działaniami sprawiajmy, żeby świat stawał się lepszy.

Dziękuję uczniom klas II tk i III tk za pomoc i zaangażowanie.

Ewa Wnukowska