Tam gdzie dzieje się coś ważnego nie może zabraknąć uczniów z Agrotechnika. Tym razem postanowiliśmy dołączyć do inicjatywy członków Parlamentu Młodzieży Miasta Radomia. Uznaliśmy, że ważne jest, aby w stosowny sposób oddać hołd zmarłym, których groby są zapomniane. 29 października grupa dziewcząt i chłopców pod opieką pani A. Stachowicz wybrała się na cmentarz przy ul. Limanowskiego w Radomiu. Z dużym zapałem  i uśmiechem na twarzy nasi uczniowie zajęli się porządkowaniem starych, zaniedbanych i opuszczonych nagrobków. Wspólna praca uczy młodych ludzi szacunku i promuje postawy patriotyczne.

Kolejnym działaniem, jakie pojęliśmy był udział w kweście, której celem jest zebranie środków finansowych ma renowacje niszczejących zabytków nekropolii Radomia. W dniu 2 listopada wolontariusze pod opieką pani. A. Gębskiej aktywnie uczestniczyli w zbiórce.

Tradycyjnie także przedstawiciele SU zapalili znicz i położyli kwiaty przy pomniku pamięci pomordowanych w Lesie Kosowskim radomian.

Za udział we wszystkich działaniach serdecznie dziękujemy naszym uczniom.

A.Stachowicz, A. Gębska