W dniu 22.10.2018 r. odbyły się XXX Radomskie Dni Techniki organizowane przez Radomską Radę Federacji Stowarzyszeń Naukowo Technicznych NOT w Radomiu, naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3Tu pod opieką nauczycieli Magdaleny Stawarz, Grzegorza Leszczyńskiego, Andrzeja Pyszczka. W trakcie uroczystości poinformowano o decyzji Kapituły Radomskiej Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo Technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej w Radomiu przyznano Nagrodę I stopnia "Radomski Laur Techniki" w kategorii Nauka i Oświata za wybitne osiągnięcia naukowe i dydaktyczne oraz wdrożeniowe na rzecz nowoczesnych rozwiązań technologicznych w transporcie otrzymał
dr hab. inż. Marcin Chrzan prof. UTH Radom.

W trakcie uroczystości zostały wręczone także nagrody dla Laureatów tegorocznego regionalnego etapu konkursu "Młody innowator". Po części oficjalnej miały miejsce prezentacje wykładów dotyczących tematyki 100 Lecia Niepodległości RP w aspekcie techniki a także tematyki współczesnej elektromobilności.

Auto przyszłości. Auto to elektryczny volkswagen. Jak mówi przedstawiciel dealera VW w Radomiu, na pełnym ładowaniu, przy dobrych warunkach, elektrycznym VW golfem przejdziemy nawet 300 km, czyli np. do Warszawy i z powrotem. W porównaniu do poprzedniej generacji ten dystans wydłużył się nawet o 150 km. Samochód ma dwie opcje ładowania – standardowego i szybkiego. Na wyposażeniu ma kable z przejściówkami, żeby można było go wszędzie naładować. Ma trzy tryby jazdy: eko plus do 90 km/h, eko – do 115 km/h i max – umożliwia nam jazdę pełną.