Klimatyczna, urokliwa, po prostu piękna, taka właśnie jest Krynica Zdrój, którą w połowie października odwiedziła grupa Szkolnego Koła Turystycznego z Agrotechnika. W prezencie na wyjazd dostaliśmy cudowną wręcz idealną pogodę. Piękna złota jesień obecna była w każdym zakątku, który odwiedziliśmy. Pierwszego dnia po zakwaterowaniu w pensjonacie weszliśmy na Górę Parkową. Po drodze mogliśmy zobaczyć wiele ciekawych miejsc np.: statuę Najświętszej Marii Panny Królowej Krynickich Zdrojów, jezioro osuwiskowe zw. Czaplimi Stawami,  Michasiową Polanę. Wieczorem wybraliśmy się na spacer uliczkami Krynicy, a na koniec zostawiliśmy sobie fontannę multimedialną. W programie był muzyczno-świetlny pokaz tańczącej wody. Usłyszeliśmy „Classical Gas”  - Vanessy Mae i naszym oczom ukazał się niezapomniany spektakl. Tym fascynującym akcentem zakończyliśmy pierwszy dzień naszej wycieczki. Kolejny poranek przywitał nas pięknym słońcem. W planie był wyjazd na Słowację. Pełni energii ruszyliśmy na podbój zamku w Starej Lubowli – dawnej siedziby rodu Zamoyskich. Potężna budowla zrobiła na nas ogromne wrażenie. W drodze powrotnej zrobiliśmy przystanek w ogrodach sensorycznych, które są ucztą dla zmysłów. Popołudnie poświęciliśmy na zwiedzanie cerkwi w Tyliczu, która znajduje się na liście UNESCO. Ostatnim punktem był Powroźnik, to tam znajduje się cerkiew św. Jakuba oraz Golgota usytuowana za nowym kościołem. Wieczór obfitował w śpiewy i tańce przy ognisku. To był naprawdę udany dzień. Poranek dnia następnego na nie zawiódł, nadal była cudowna pogoda. Wybraliśmy się kolejką gondolową na Jaworzynę Krynicką. Naszym oczom ukazały się widoki, których nigdy nie zapomnimy. Wracając pieszo na dół mieliśmy czas żeby porozmawiać, wymienić się wrażeniami, ale przede wszystkim obcować z naturą. Wycieczka dobiegała końca, trzeba było wrócić do szkolnej codzienności, ale wszyscy zgodnie twierdziliśmy, że był to niesamowity wyjazd. Wszystko uwieczniliśmy na zdjęciach. Zapraszamy do obejrzenia.

UCZESTNICY: 4 TK, 4 TŻ, 4 TWŻ, 3 TM, 3 TK, 3 TW, 2TM

OPIEKUNOWIE: J. BARAN, A.GĘBSKA, M.PROROK, A.STACHOWICZ