W środę, 24 października, uczniowie 4tm zwiedzili Instytut Eksploatacji Pojazdów i Maszyn, należący do Uniwersytetu Techniczno-Humanistycznego w Radomiu. Pracownicy Instytutu najpierw przedstawili zwiedzającym ofertę dydaktyczną, a następnie oprowadzili ich po laboratoriach naukowych. Znajdują się tam między innymi: Laboratorium samochodów osobowych i bezpieczeństwa ruchu, Hamownia silnikowa, Hamownia podwoziowa, Laboratorium mechatroniki, Laboratorium elektrotechniki samochodowej i wiele innych. Laboratoria są wyposażone w nowoczesny sprzęt diagnostyczny i dużo interesujących pomocy dydaktycznych. W Hamowni podwoziowej pracownicy zademonstrowali uczniom, w jaki sposób przeprowadza się badanie parametrów pracy silnika samochodu osobowego w czasie intensywnej jazdy.

W dalszym ciągu wycieczki zainteresowani uczniowie wysłuchali popularno-naukowych referatów wygłoszonych w Domu Technika. Ich tematyka była związana z motoryzacją polską, w kontekście 100-lecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

Nasi mechanizatorzy z zainteresowaniem poznali ofertę edukacyjną radomskiej uczelni. Z pewnością niektórzy z nich rozważą możliwość dalszej edukacji na tej uczelni. Opiekę nad uczniami sprawowali: Tomasz Jagiełło, Stanisław Stopka i Rafał Kijas.