Wydarzenia / wycieczki

W piątek 8 października, grupa 100 mechanizatorów z naszej szkoły odwiedziła Targi AGROTECH w Kielcach. Była to doskonała okazja do zaobserwowania nowinek w technice rolniczej. Na Targach wystawiało się wielu wiodących producentów maszyn rolniczych, którzy zaprezentowali swój najnowszy sprzęt – od maszyn uprawowych, przez maszyny do nawożenia i przyczepy rolnicze, aż po ciągniki. Ofertę dopełniali także dystrybutorzy części do maszyn rolniczych, a także serwisanci sprzętu. Podczas tegorocznej edycji nie zabrakło również sprzedawców nawozów, pasz, nasion roślin rolniczych oraz środków ochrony roślin.

Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Grzegorz Leszczyński, Tomasz Jagiełło, Piotr Siara, Tadeusz Świerczyński i Zdzisław Tęcza.

Na zakończenie kolejnego tygodnia intensywnej nauki klasa 1BT i 1LT wybrały się na edukacyjny koncert Arturo-Humi Accordion Orchestra w Zespole Szkół Muzycznych. Pan Artur Miedziński, który prowadził koncert i dyrygował orkiestrą zabrał nas w muzyczną podróż po całej Europie. Koncert był przeplatany konkursami w których młodzież naszej szkoły brała czynny udział. To była doskonała lekcja kształcącą na wielu płaszczyznach i już z niecierpliwością czekamy na kolejne muzyczne doznania.

Klasy 2ltb, 3PT, 4B4 i 4HR4 wybrały się na wycieczkę szlakiem Piastowskim. Zwiedzili Mysią Wieżę w Kruszwicy, odbyli rejs statkiem po jeziorze Gopło i zwiedzili urokliwe miasteczko Strzelno. Odwiedzili Muzeum Archeologiczne w Biskupinie. Następnie pojechali do Gniezna, pierwszej stolicy Polski, gdzie zobaczyli Drzwi Gnieźnieńskie i zwiedzili katedrę, w której znajdują się relikwie świętego Wojciecha. W ostatnim dniu odwiedzili stare miasto w Toruniu, gdzie przy krzywej wieży sprawdzili czystość sumienia😂 Następnie uczyli się piec tradycyjne Toruńskie Pierniki. Pogoda była wymarzona a humory wszystkim dopisywały.

dyplom.jpg

Mobile menu