Wydarzenia / wycieczki

17 maja, na zaproszenie Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu, uczniowie klasy 1TU oraz 2TW, pod opieką pani Luizy Mordak-Pońskiej i Agnieszki Czerwińskiej-Łyżwińskiej, mieli przyjemność uczestniczyć w organizowanym przez tą placówkę po raz szósty, Dniu Bezpieczeństwa.

W tym roku odbył się on pod hasłem „Bezpieczeństwo osobiste i ochrona ważnych obiektów w dobie zagrożenia terroryzmem”.

Wydarzenie poszerzyło wiedzę uczniów, a także pozwoliło na wymianę doświadczeń między obecnymi ekspertami, w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa na terenie naszego kraju, w czasie, gdy coraz częściej mamy styczność z różnymi formami terroryzmu.

Goście mieli również okazję dowiedzieć się więcej na temat wychowania proobywatelskiego i proobronnego, a także zapoznać się z istotą funkcjonowania służb mundurowych.

Nasi uczniowie największy entuzjazm przejawiali jednak mogąc w praktyce zaznajomić się z dostępnym sprzętem, wyposażeniem więziennym, czy bronią. Mogli również skorzystać z badania wariografem, zgłębić tajniki laboratorium kryminalistycznego, spróbować swoich sił na symulatorach lotniczych i strzeleckich, jak również skosztować prawdziwej żołnierskiej grochówki.

Mimo deszczowej pogody humory dopisywały, a wiele cennych uwag i doświadczeń na długo pozostanie w naszej pamięci, a być może zainspiruje niektórych do wyboru dalszej drogi życiowej.