Wydarzenia / wycieczki

Bądź  z nami w dniach 19-25 listopada. Już w poniedziałek zaczyna się TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ 2018. W związku z tym w naszej szkole planowane są następujące wydarzenia:

1. Poniedziałek - uczniowie odpowiedzą na pytanie: Co ja mogę zrobić dla poprawy stanu środowiska ?
  • W holu każdy uczeń i pracownik naszej szkoły będzie mógł złożyć deklarację, na podstawie której utworzymy kodeks postaw strażnika przyrody.
  • Tego dnia rusza również konkurs pod tytułem: Drugie życie śmieci.

Zasady konkursu:

• Do wykonania pracy konkursowej wykorzystujemy wszelkiego rodzaju materiały z recyklingu (puszki, nakrętki, płyty CD, itp.)
  • Praca konkursowa musi być ściśle związana z kierunkiem kształcenia zawodowego.
  • Prace mogą być wykonywane indywidualnie lub w zespołach kilkuosobowych.
  • Wielkość pracy dowolna.
  • Termin składania prac - do 22.11.2018 w sali nr 7 (P. Ewa Wnukowska).

Oceniana będzie kreatywność i pomysłowość.

Prace ocenią organizatorzy w składzie:

• Pan dyrektor Paweł Frankowicz
  • Pani Ewa Wnukowska
  • Pani Luiza Bojarska.
  1. Wtorek - ruszy cykl krótkich filmów przedstawiających, jak bardzo nasze środowisko jest zanieczyszczone oraz ile musimy zmienić w swoim postępowaniu, żeby zachować je w dobrym stanie dla przyszłych pokoleń.

Filmy będą wyświetlane na przerwach lekcyjnych.

1. Środa - happening
  2. Czwartek - wystawa prac konkursowych.

Wystawę można będzie oglądać w holu (parter – przy wejściu).

1. Piątek - podsumujemy nasze działania.

Tego dnia wyłonimy zwycięzców konkursu pt. Drugie życie śmieci.

Odbędą się również warsztaty ekologiczne o 12.30, w sali 101.

Serdecznie zachęcamy do przyłączenia się do naszych działań.

Z wielką przyjemnością pragnę ogłosić, że zbliża się wielkim krokami kolejny pisarski maraton w naszej szkole.

Termin: 23.11.2018r.

Godzina: 9.00

Miejsce: korytarz na paterze

Cel: napisanie jak największej liczby listów

W tym roku Amnesty wybrała kobiety, odważne, waleczne, dla których dobro innych stało się wartością nadrzędną! Niestety w wyniku niesprawiedliwości władz krajów lub społeczności, w których żyją, ich życiu zagraża niebezpieczeństwo a nawet już wydano na nie niesprawiedliwe wyroki.

Tak, więc długopisy w dłoń! Będzie to walka na słowa, która może przynieść wiele dobrego. Jak wiadomo razem możemy więcej!

Anna Stachowicz

W dniach 19 – 25. 11. 2018 r. odbędzie się 20. edycja europejskiego Tygodnia Edukacji Globalnej. Hasłem tej edycji  jest „Cele Zrównoważonego Rozwoju. odpowiedzmy na wyzwania zmieniającego się świata.”

Celem jest zwrócenie uwagi świata na zjawiska, które nie mogą nam być obojętne: zmiany klimatu, zanieczyszczenie mórz i oceanów, ubóstwo, głód, migracje, równość płci, różnorodność kulturowa.

Tydzień Edukacji Globalnej jest inicjatywą międzynarodową, mającą na cel zwrócenie uwagi społeczeństw europejskich na potrzebę prowadzenia edukacji dotyczącej spraw globalnych. Celem jest zapoznanie i uwrażliwienie młodych ludzi na problemy współczesnego świata, kształtowanie postaw odpowiadających na te wyzwania. Koordynatorem TEG jest Grupa Zagraniczna – platforma organizacji pozarządowych działających w obszarach współpracy rozwojowej , wspierania demokracji, pomocy humanitarnej i edukacji globalnej.

Postanowiliśmy się włączyć w TEG poprzez organizację rożnego typu wydarzeń. Zapraszamy do współpracy z nami osoby, którym przedstawione zagadnienia nie są obojętne, są kreatywne i chętne do działania.

uczniowie klasy II TK i III TK pod opieką Ewy Wnukowskiej