Wydarzenia / wycieczki

W dniach 13-15 grudnia 2019 roku odbyło się w naszej szkole szkolenie baristyczne. Wzięli w nim udział uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz architektury krajobrazu Część teoretyczna dotyczyła historii kawy, rozróżniania ziaren arabik i robust, uprawy kawy, uzysku ziarna kawowego, prażenia, opakowania i tworzenia mieszanek. Omówione również zostały podstawy pracy baristy oraz zasady parzenia różnego rodzaju espresso. Część praktyczna obejmowała wykonanie kawy espresso, americano, lungo, mocha i kawy na bazie spienionego mleka oraz podstawy tzw. latte-art. Uczniowie po zdaniu egzaminów teoretycznego i praktycznego otrzymali zaświadczenia oraz certyfikaty ukończenia kursu. Szkolenie przeprowadzone zostało przez Panią Renatę Lebiedzką z Małopolskiej Szkoły Baristów. Dzięki temu szkoleniu, uczniowie nabyli nowe umiejętności profesjonalnego parzenia kawy.

W tym roku instytucje współpracujące z naszą szkołą zostały obdarowane pięknie zdobionymi talerzami w technice decoupage i mixmedia oraz choinkami zdobionymi elementami naturalnymi.
To taki mały gest podziękowania za miniony rok wytężonej pracy.
Koło Rękodzieła składa najserdeczniejsze życzenia zdrowych,spokojnych,wypełnionych ciepłem i dobrem Świąt Bożego Narodzenia a w nadchodzącym Nowym 2020 Roku życzymy wielu pomysłów i inspiracji twórczych,realizacji planów i zamierzeń,jak najwięcej powodów do radości i spełnienia marzeń.
Zapraszamy na zajęcia warsztatowe już w Nowym Roku.
Urszula Galińska
Teresa Siara
Luiza Bojarska

Jasełka

W dniu 04.12.2019r. naszą szkołę odwiedzili uczniowie klasy III z Publicznej Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Młodocinie Mniejszym.

Podczas zajęć praktycznych wraz z klasą 1tżp przygotowywali babeczki marchewkowe.

Każde dziecko miało możliwość samodzielnego wykonania i ozdobienia babeczek. Dzieci były bardzo zadowolone, swoje wyroby zabrały do domu.

Mamy nadzieję, że odwiedzą naszą szkołę w drugim semestrze.
Organizatorzy: Koleta Świtas i Krystyna Kwestarz.

dyplom.jpg