Wydarzenia / wycieczki

Klasy 1HT, 1BT, 1PT, 2PT oraz 2HT wraz z wychowawczyniami w dniu 21.10 wybrały się na wycieczkę turystyczno — krajoznawczą do Łodzi. Mieliśmy okazję zobaczyć gatunki zwierząt żyjące w ogrodzie zoologicznym oraz podczas lekcji edukacyjnej zamienić się w badaczy, a nawet mieliśmy możliwość bezpośredniego kontaktu z niektórymi zwierzętami. Kolejnym punktem, który odwiedziliśmy to było Muzeum Sztuki Współczesnej. Zobaczyliśmy dzieła twórców minionych i obecnych pokoleń i ich wizje postrzegania współczesnego świata co było cudowną lekcją sztuki, dzięki której mieliśmy możliwość rozbudzania umiejętności samodzielnego widzenia, rozumienia i odczuwania otaczającej nas rzeczywistości. Na koniec w przeszliśmy znajdującą się w centrum miasta ulicą Piotrkowską, gdzie znajduje się na wzór hollywoodzkiego „Chodnika Sławy” – Łódzka Aleja Gwiazd. Pierwszy swą gwiazdę odsłonił znany polski aktor Andrzej Seweryn, odtwórca jednej z głównych ról w filmie nierozerwalnie z Łodzią związanym - Ziemi Obiecanej Andrzeja Wajdy. Mamy również naszego patrona szkoły na ulicy Piotrkowskiej, ponieważ znajduje się tam Kufer Reymonta - pomnik Władysława Reymonta. Pisarza fascynowała Łódź – jedno z najszybciej rozwijających się europejskich miast Reymont po raz pierwszy przybył do Łodzi w 1894 r. To tutaj pisał kolejne strony „Ziemi obiecanej”.

Ten cytat z utworu Marka Grechuty najlepiej oddaje klimat wycieczki, którą odbyliśmy w dniach od 11 do 13 października z klasami 3B4BT, 3HTT, 2 HTT.

Pierwszy dzień wycieczki rozpoczęliśmy wędrówkę po Krakowie zobaczyliśmy Stare Miasto, Sukiennice oraz odbyliśmy rejs statkiem po Wiśle. Następnie udaliśmy się na dwa dni do Zakopanego, by podziwiać Krupówki, Morskie Oko oraz malowniczy Chochołów.

Wzbogaceni wrażeniami wróciliśmy do rodzinnego Radomia.

Opiekunowie wycieczki

Monika Fałek

Michał Stachowicz

W piątek 8 października, grupa 100 mechanizatorów z naszej szkoły odwiedziła Targi AGROTECH w Kielcach. Była to doskonała okazja do zaobserwowania nowinek w technice rolniczej. Na Targach wystawiało się wielu wiodących producentów maszyn rolniczych, którzy zaprezentowali swój najnowszy sprzęt – od maszyn uprawowych, przez maszyny do nawożenia i przyczepy rolnicze, aż po ciągniki. Ofertę dopełniali także dystrybutorzy części do maszyn rolniczych, a także serwisanci sprzętu. Podczas tegorocznej edycji nie zabrakło również sprzedawców nawozów, pasz, nasion roślin rolniczych oraz środków ochrony roślin.

Opiekę nad uczniami sprawowali nauczyciele: Grzegorz Leszczyński, Tomasz Jagiełło, Piotr Siara, Tadeusz Świerczyński i Zdzisław Tęcza.

dyplom.jpg

Mobile menu