Istotą Bożego Narodzenia jest fakt, że Boży Syn stał się Człowiekiem, a to oznacza, że nie ma przepaści między Bogiem a ludźmi, między Bogiem a światem. Obchodzenie Świąt ma umocnić w nas to wszystko, co jest dobre w naszej rodzinie, w sąsiedztwie, w szkole oraz w każdym środowisku.

Tę prawdę przybliżyli nam uczniowie klasy 1wag, w przedstawieniu zatytułowanym „Świąteczny dar”. Zapanowała atmosfera radości, ale też refleksji nad swoim postępowaniem. Oprawę muzyczną i śpiew przygotowali uczniowie z klas 1tkp, 1wbp i 2tku oraz panie profesor Sylwia Stopnicka i Marzena Borowska. Dekorację wykonały wraz z uczniami 1tkp panie profesor Teresa Siara i Katarzyna Madej.

Pan dyrektor Paweł Frankowicz życzył uczestnikom uroczystości, abyśmy dobrem, które mamy w sercu dzielili się z napotkanymi ludźmi.

Ks. Daniel Wiecheć pobłogosławił zebranych, zaśpiewano wspólnie kolędę i odbyło się - zgodnie z polską tradycją - łamanie się opłatkiem. Niech w Nowym Roku 2020 spełnią się wszystkie dobre życzenia.

dyplom.jpg