W piątek 12 października 2018r. w ZSAiGŻ w Radomiu, którą reprezentuje Dyrektor szkoły Paweł Frankowicz było uroczyste wręczenie wyróżnień dla stypendystów z subregionu radomskiego.. 476 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ogólnokształcących oraz 482 najlepszych młodych ludzi uczących się  w szkołach zawodowych w tym roku otrzyma  stypendia marszałka  w wysokości ok.5 tys.złotych. Na ten cel samorząd Mazowsza przeznaczył ponad 5 mln. złotych. W piątek najzdolniejsza młodzież  z subregionu radomskiego odebrała wyróżnienia z rąk zastępcy dyrektora departamentu edukacji publicznej i sportu UMWM Marcin Pawlak. Samorząd Mazowsza docenia również młodych ludzi  uczących się w szkołach zawodowych. W subregionie radomskim stypendia zdobyło 103 uczniów szkół zawodowych, w tym ponad połowa(59)  uczy się w samym Radomiu, a 29 zdobywa wykształcenie w powiecie przysuskim. Stypendium marszałka ma charakter naukowy. Młodzi ludzie mogą je przeznaczyć  na rozwijanie swoich uzdolnień . Stypendyści za otrzymane środki mogą kupić pomoce dydaktyczne , sprzęt komputerowy, fachową literaturę ale też np. opłacić uczestnictwo w wycieczkach edukacyjnych czy kursach językowych. Wśród wszystkich stypendystów uczniowie z Radomia mają zawsze silną reprezentację. Nie inaczej jest w tym roku. Jesteście siłą i przyszłością naszego regionu. Życzę Wam wielu sukcesów i powodzenia w dalszym rozwoju.