Miło mi poinformować społeczność naszej szkoły, że 26 lutego 2021 r. zostało ogłoszone rozstrzygnięcie konkursu na AKREDYTACJĘ  w programie ERASMUS+, w akcji 1. Mobilność uczniów i kadry w sektorze Kształcenie i Szkolenia Zawodowe.

Nasza szkoła otrzymała akredytację jako indywidualna placówka, na samodzielną realizację projektów edukacyjnych finansowanych ze środków programu ERASMUS + na okres lat 2020-2027.

Ponadto, nasza szkoła otrzymała drugą możliwość udziału w innych projektach, ponieważ uzyskaliśmy akredytację w ramach konsorcjum szkół, którego koordynatorem jest Stowarzyszenie Szkół Rolniczych i Leśnych EUROPEA Polska. Nasza szkoła jest członkiem (i współzałożycielem) tego Stowarzyszenia i zawiązanego konsorcjum, którego celem jest realizacja międzynarodowych staży zawodowych dla uczniów szkół rolniczych.

Co to oznacza?

W ten sposób, powstały bardzo duże możliwości w wieloletniej kontynuacji stabilnej współpracy międzynarodowej w ramach krajów Unii Europejskiej (wyłącznie dla obywateli/uczniów UE i w krajach UE, z pominięciem Wielkiej Brytanii).

Akredytacja została przyznana jako potwierdzenie wysokiej jakości zrealizowanych do tej pory projektów, ale także zobowiązuje ona do zapewnienia wysokiej jakości realizowanych przyszłych projektów i jakościowego doboru najlepszych uczestników staży międzynarodowych.

Niezależnie od przyznanych akredytacji, jeszcze jest do zrealizowania 5 staży zagranicznych, w ramach już zakontraktowanych projektów, jednak ze względu na ograniczenia w przemieszczaniu się po Europie, wszystkie wyjazdy są zawieszone, ale działania rekrutacyjne są i będą prowadzone pomimo ograniczeń w funkcjonowaniu szkoły.

Narodowa Agencja Erasmus + doceniła w ten sposób ogromny wysiłek włożony w opracowanie wniosku o wspomnianą akredytację Pana Profesora Marka Rudzińskiego i Pana Profesora Tomasza Jagiełło.

Serdecznie gratuluję.

Paweł Frankowicz