Szkolne

17 września 2018 roku na cmentarzu przy ulicy Limanowskiego w Radomiu obyła się uroczystość upamiętniającą 79 rocznice agresji wojsk sowieckich na Polskę. W uroczystościach uczestniczył poczet sztandarowy Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Gospodarki Żywnościowej w Radomiu.

Na program uroczystości  złożyły się: między innymi przemarsz uczestników uroczystości pod pomnik Anioła Ciszy na cmentarzu rzymskokatolickim, złożenie meldunku Dowódcy Garnizonu, odegranie hymnu państwowego, wystąpienia okolicznościowe, modlitwa ekumeniczna, Apel Pamięci, salwa honorowa, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem zamordowanych przez NKWD.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas: 3TM, Kamil Pysiak, Paweł Ruszczyk oraz Daniel Wielocha pod opieką profesora Andrzeja Pyszczka.

W dniu 18.09.2018 r. 4 uczniów klas czwartych wzięło udział w pierwszym etapie tej olimpiady. Test był przeprowadzony online (tu dziękujemy

Panu Ireneuszowi Wróblewskiemu za pomoc w organizacji od strony technicznej) i miło nam poinformować, że 3 uczniów zakwalifikowało się do drugiego etapu. Są to:

Patryk Kowalczyk-4tu

Uliana Kochetkova-4 tw

Magdalena Łoboda- 4tw

Gratulujemy i czekamy na dobre informacje po drugim etapie.

Maria Pajestka