Szkolne

Sondaż wśród uczniów i nauczycieli ZSAiGŻ na temat postaw patriotycznych oraz roli patriotyzmu lokalnego.

W piątek 12 października 2018r. w ZSAiGŻ w Radomiu, którą reprezentuje Dyrektor szkoły Paweł Frankowicz było uroczyste wręczenie wyróżnień dla stypendystów z subregionu radomskiego.. 476 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ogólnokształcących oraz 482 najlepszych młodych ludzi uczących się  w szkołach zawodowych w tym roku otrzyma  stypendia marszałka  w wysokości ok.5 tys.złotych. Na ten cel samorząd Mazowsza przeznaczył ponad 5 mln. złotych. W piątek najzdolniejsza młodzież  z subregionu radomskiego odebrała wyróżnienia z rąk zastępcy dyrektora departamentu edukacji publicznej i sportu UMWM Marcin Pawlak. Samorząd Mazowsza docenia również młodych ludzi  uczących się w szkołach zawodowych. W subregionie radomskim stypendia zdobyło 103 uczniów szkół zawodowych, w tym ponad połowa(59)  uczy się w samym Radomiu, a 29 zdobywa wykształcenie w powiecie przysuskim. Stypendium marszałka ma charakter naukowy. Młodzi ludzie mogą je przeznaczyć  na rozwijanie swoich uzdolnień . Stypendyści za otrzymane środki mogą kupić pomoce dydaktyczne , sprzęt komputerowy, fachową literaturę ale też np. opłacić uczestnictwo w wycieczkach edukacyjnych czy kursach językowych. Wśród wszystkich stypendystów uczniowie z Radomia mają zawsze silną reprezentację. Nie inaczej jest w tym roku. Jesteście siłą i przyszłością naszego regionu. Życzę Wam wielu sukcesów i powodzenia w dalszym rozwoju.

Drodzy nasi nauczyciele i wychowawcy.

Wasz trud związany z krzewieniem wiedzy jest często przez nas niedoceniany. Ale to wy z cierpliwością i wytrwałością staracie się wskazywać nam właściwą drogę, po której mamy w przyszłości kroczyć. Ta droga jest czasami trudna, ale warto nią podążać. Wiedza, którą dzięki wam zdobywamy rysuje przed nami nowe horyzonty, otwiera do tej pory zamknięte drzwi. Uczycie szacunku dla drugiego człowieka, wiary we własne siły. Otwieracie przed nami swoje serca. Własną pracą pomagacie nam odkryć własne ja- uczycie nas jak być człowiekiem.

Pragniemy również powiedzieć słowo przepraszam, bo nie zawsze ułatwiamy Wam pracę. To jest już taki przywilej uczniów, że w szkole przychodzą nam do głowy różne pomysły, nie zawsze dobre. To nie złośliwość, to nie złe serce, ale zwykła młodzieńcza przekora. W tym szczególnym dniu z okazji święta dziękujemy Wam drodzy nauczyciele za poświęcenie, czas i cierpliwość, za cały ogrom przekazywanej wiedzy, pomocne dłonie i za gorące serca. Pięknie napisał Kamil Cyprian Norwid:  Wszystko, co wielkie, jest wielkie przez serce. Dziękujemy!

Fotorelacja z akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Społeczność uczniowska ZSAiGŻ