Szkolne

W dniach 4-10 października odbywa się w Radomiu Tydzień Kultury Chrześcijańskiej.

Zachęcamy do zapoznania się z programem oraz zapraszamy na spotkanie z autorem lektur.

SPOTKANIE Z AUTOREM LEKTURY DLA SZKÓŁ ŚREDNICH

W poniedziałek Teatr „Nie Teraz” z Tarnowa przedstawi spektakl „O krasnoludkach i sierotce Marysi” według Marii Konopnickiej. Autorka ukryła w baśni literackiej z 1895 roku swoje i Polaków oczekiwania na niepodległą Ojczyznę. Tytułowi bohaterowie baśni – krasnoludki (zwane pięknie po polsku Bożętami), czekały w zimnej jaskini na prawdziwą Wiosnę, czyli Niepodległość. Czekali, jak legendarni rycerze pod Giewontem. Alegoria podpowiada, że czekamy na czas, w którym naprawdę wróci dobro, piękno i prawda. Spektakl odbędzie się w Oratorium św. Filipa Neri przy ul. Grzybowskiej 22 w Radomiu. Wstęp wolny.

Natomiast w piątek 8 października br. w Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu przy ul. Kelles-Krauza 19 odbędzie się spotkanie autorskie z Pawłem Zuchniewiczem autorem beletryzowanej biografii bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego pt.: „Ojciec wolnych ludzi”. Książka jest lekturą uzupełniająca dla szkół średnich  zaproponowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Będzie można nabyć książką i zdobyć autograf autora. Wstęp wolny. Zapraszamy.

24 września 2021r. uczniowie klasy 3BB ZSCKR i opiekunowie p. Stanisław Stopka oraz p. Piotr Siara uczestniczyli w wycieczce do Bednar.

Wystawa organizowana przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych, zgromadziła na 120 hektarach powierzchni ośmiuset wystawców z branży rolniczej.

Uczniowie mogli zapoznać się z najnowszymi technologiami i rozwiązaniami proponowanymi przez producentów. W agendzie wystawy znalazły się także panele edukacyjne:  prelekcje, warsztaty i pokazy.

Zdjęcie

dyplom.jpg