Szkolne

Podziękowanie dla za udział w projekcie "Zrównoważone rolnictwo w służbie bioróżnorodności". - tutaj

Szanowni Państwo,

Dyrektorzy i Nauczyciele,

Drodzy Uczniowie i Rodzice,

dobiegają końca zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w roku szkolnym 2020/2021. Nauczyciele i uczniowie wkrótce rozpoczną długo wyczekiwany czas letniego wypoczynku.

Za nami niezwykle trudne i pod wieloma względami nietypowe miesiące pracy. Wysokie statystyki zachorowań i niebezpieczeństwo związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa sprawiły, że przez większość roku szkolnego młodzi ludzie uczyli się w sposób zdalny. Byli pozbawieni bezpośredniego kontaktu ze swoimi nauczycielami, wychowawcami oraz rówieśnikami.

Wiemy, że ze skutkami zdalnej edukacji będziemy mierzyć się w kolejnych latach. Jesteśmy świadomi zarówno mniejszej efektywności procesu kształcenia na odległość, jak również jego negatywnego wpływu na kondycję fizyczną i psychiczną dzieci i młodzieży. Dlatego też przygotowaliśmy kompleksowy program wsparcia uczniów po długotrwałym okresie nauki zdalnej i przeznaczyliśmy na jego realizację dodatkowe środki finansowe.

Wiosną przeciw COVID-19 zaszczepiła się większość nauczycieli. Na początku czerwca ruszyła rejestracja na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Po zakończeniu wakacji szczepienia będą mogły być realizowane także na terenie placówek oświatowych. Szczegółowe informacje w tej sprawie będziemy przekazywać do szkół w okresie wakacyjnym.

Mamy nadzieję, że dzięki postępującej akcji szczepień uda nam się w przyszłości uniknąć ponownego zamknięcia szkół i placówek oraz przenoszenia edukacji na tryb zdalny. Okres kształcenia na odległość pokazał dobitnie, że bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem nie zastąpią nawet najnowocześniejsze technologie.

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim dyrektorom szkół i nauczycielom za całoroczną pracę, trud oraz zaangażowanie. Dziękuję, że w tym trudnym czasie byli Państwo blisko swoich uczniów, oferowali pomoc i wsparcie w najróżniejszych sytuacjach. Życzę Państwu przede wszystkim spokoju i wytchnienia od codziennych obowiązków.

Gratuluję uczniom sukcesów w nauce i innych dziedzinach szkolnej aktywności. Mijający rok był dla Was prawdziwą próbą charakteru. Wszyscy mierzyliście się z wyzwaniami zdalnej nauki. Jestem przekonany, że praca, którą włożyliście w swoją edukację, wyda w przyszłości wspaniałe owoce. Życzę Wam, aby wakacje były czasem poznawania i odkrywania nowych miejsc, a także zawierania trwałych przyjaźni i znajomości.

Serdecznie pozdrawiam również społeczność szkół polskich i polonijnych na całym świecie. Dziękuję nauczycielom i wychowawcom za podtrzymywanie oraz pielęgnowanie polskości wśród młodych Polaków dorastających poza granicami kraju. Słowa wdzięczności kieruję także do uczniów, dziękując za trud doskonalenia języka polskiego i zdobywania wiedzy o Polsce.

Wszystkim życzę spokojnych i bezpiecznych wakacji!

Przemysław Czarnek

Minister Edukacji i Nauki

Szanowni Państwo!

Regionalne Centrum Krwiodawstwa  i Krwiolecznictwa w Radomiu PROSI o zamieszczenie we wszelkich mediach, portalach społecznościowych, stronach internetowych, tablicach informacyjnych itp.-grafiki (jak w załączeniu) o poważnych niedoborach krwi- sytuacja staje się dramatyczna.

Stanowicie Państwo nieocenioną pomoc w krzewieniu idei honorowego krwiodawstwa, o czym zdążyliśmy się już przekonać,  podczas panującej pandemii, kiedy niewątpliwie dzięki Państwa zaangażowaniu udało się nam przetrwać trudny czas, dzięki czemu mogliśmy realizować zapotrzebowania ze szpitali na ten niezastąpiony lek.

Niestety apele o oddawanie krwi w ostatnich miesiącach bywają często publikowane w naszych postach na facebooku https://www.facebook.com/RCKiKRadom oraz na stronie internetowej http://www.rckik.radom.pl/Będzie jeszcze trudniej, ponieważ przed nami okres wakacji, a z nimi związane urlopy Krwiodawców, którzy jak co roku o tej porze “robią przerwę” w oddawaniu krwi, gdy tymczasem zwiększa się zapotrzebowanie na krew i jej składniki, z powodu licznych wypadków, zdarzeń losowych, często z udziałem dzieci.

Dlatego też po raz kolejny serdecznie PROSIMY- bądźcie Państwo “naszymi powiernikami”, w tak szlachetnej misji pozyskiwania krwi dla tych, którzy jej właśnie w tej chwili potrzebują. Krwi nie da się w żaden sposób wyprodukować i zastąpić, a o jej wartościach leczniczych nie musimy nikogo przekonywać.

Szanowni Państwo chcemy również przypomnieć się, że jesteśmy otwarci na propozycje udziału w różnego rodzaju festynach, piknikach, innych wydarzeniach, które być może będą miały miejsce na terenie obrębu działania RCKiK w Radomiu (dawnego województwa radomskiego) - prosimy o tym pamiętać. Jeśli tylko możliwości personalne oraz techniczne na to pozwolą, z pewnością skorzystamy z zaproszenia.

Tymczasem jeszcze raz DZIĘKUJEMY
za dotychczasową pomoc w propagowaniu honorowego krwiodawstwa oraz wsparcie i zrozumienie do naszych działań.

dyplom.jpg

Mobile menu